Flossmarket

informatyka i programowanie, biznes i finanse, aplikacje
http://flossmarket.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, freemium, usługi premium
Udostępnij:

Flossmarket to platforma kontaktu kontrahentów rynku wolnego i otwartego oprogramowania (open source). Wierzymy, że oprogramowanie tego typu ma przyszłość i już dziś chcemy wspomóc w prowadzeniu biznesu zarówno zleceniodawców jak i wykonawców zainteresowanych tą branżą.

Czym jest Wasz projekt?

Flossmarket to platforma kontaktu kontrahentów rynku wolnego i otwartego oprogramowania (open source). Wierzymy, że oprogramowanie tego typu ma przyszłość i już dziś chcemy wspomóc w prowadzeniu biznesu zarówno zleceniodawców jak i wykonawców zainteresowanych tą branżą. Nie jesteśmy pośrednikiem a jedynie ułatwiamy nawiązywanie kontaktów i promowanie wykonawców.

Jaki problem rozwiązujecie?

Wykonawcom oferujemy prosty mechanizm promocji swojej działalności oraz dostęp do zleceń dopasowanych dokładnie do profilu działalności. Promocja polega na publikacji profilu wykonawcy zawierającego podstawowe informacje o rodzaju działalności (kategorie) oraz wykorzystywanych technologiach (tagi). Zleceniodawcy natomiast mają możliwość publikacji swoich zleceń wraz z przyporządkowanymi do nich kategoriami oraz tagami. Takie rozwiązanie pozwala połączyć zlecenia z wykonawcami i zaoferować zleceniodawcom najlepiej dopasowane oferty od specjalistów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasz serwis skierowany jest zarówno do zleceniodawców jak i wykonawców. Jedynym warunkiem jest, aby obie strony miały do czynienia z wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zależy nam na promocji idei oprogramowania open source i chcemy trafić z naszym przekazem do jak najszerszego grona odbiorców.

Kto stoi za projektem?

Jesteśmy młodą, dynamiczną firmą specjalizującą się tworzeniu aplikacji internetowych oraz doradztwie i wdrożeniach różnorakich technologii open source. Flossmarket powstał z naszej pasji do wolnego i otwartego oprogramowania. Mamy nadzieję że przyczyni się do jego popularyzacji.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Flossmarket jest obecnie dostępny w publicznie wersji beta. Dopiero zbieramy naszą bazę zleceń oraz wykonawców. Mimo tak wczesnej fazy rozwoju, serwis funkcjonuje w dwóch wariantach: polskim i globalnym.

Jakie są plany rozwoju?

Obecnie koncentrujemy się na pozyskiwaniu zarejestrowanych wykonawców i gromadzeniu bazy zleceń.

Startupy

Dodaj startup