Frostbox

inna, lifestyle, społeczność, social media, aplikacje, produktywność
www.frostbox.com
Finansowanie:
inne, inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
abonament, freemium, usługi premium
Udostępnij:

Frostbox to backup danych z największych portali społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Flickr, Foursquare, Instagram, Gmail i innych. Zabezpieczamy twoje internetowe życie, zdjęcia, kontakty, wiadomości, poprzez automatyczne backupowanie wszystkich informacji na oddzielne serwery (AWS).

Czym jest Wasz projekt?

Frostbox to backup danych z największych portali społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Flickr, Foursquare, Instagram, Gmail i innych. Zabezpieczamy twoje internetowe życie, zdjęcia, kontakty, wiadomości, poprzez automatyczne backupowanie wszystkich informacji na oddzielne serwery (AWS). Dodatkowo, możesz wrzucić do Frostbox'a tez zwykle dokumenty i pliki, aby wszystko było w jednym miejscu.

Jaki problem rozwiązujecie?

Ostatnie kilka lat zmieniło całkowicie podejście do internetu. Jest niezastąpiona częścia nie tylko pracy, ale życia socialnego dla większości z nas. Niewiele osób zdaje sobie sprawe, jak dużo informacji tworzymy co dnia. Nasze listy kontaktów i znajomych z portali społecznościowych byłyby prawie nie do odtworzenia w przypadku hacku, virusa czy nawet zazdrosnej ex, która zna nasze hasło i postanawia wykasować wszystkie konta, które mamy. Możemy porównać Frostbox do ubezpieczenia mieszkania. Miejmy nadzieję, że nikt nigdy nam się nie włamie, ale jeśli nam się to trafi, mamy backup wszystkiego

Do kogo kierujecie swój projekt?

Jeśli nie ma dnia, kiedy nie logujesz się do jakiegoś serwisu społecznościowego, masz w nich dużo danych, większość twoich zdjęć i znajomych jest on line i wizja utraty wszystkich tych kontaktów spędza Ci sen z powiek, Frostbox jest dla Ciebie.

Kto stoi za projektem?

Maggie Foggin, Polska, od 10 lat pracująca w UK: software dev, project management, front end dev, wynalazca. Shane Robinson: właściciel agencji marketingowej Targeted Media Ltd, Google Adwords i e-mail marketing spec.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Publiczne beta.

Jakie są plany rozwoju?

W momencie, kiedy zwalczymy wszelkie crash'e i bugs, dodamy kilka nowych serwisow (google docs, salesforce etc), bardziej w kierunku malego biznesu. Aplikacja mobilna w planach.

Startupy

Dodaj startup