Give Your Box

transport i komunikacja
www.giveyourbox.com
Finansowanie:
inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Give Your Box - społecznościowe dostarczanie przesyłek, to poznański startup, którego model biznesowy opiera się na ekonomii dzielenia się (sharing economy). Łączy osoby chcące łatwo przesłać paczkę z kierowcami jadącymi akurat w tym samym kierunku, którzy za niewielką opłatą, chętnie zabiorą ze sobą paczkę. Swoim zasięgiem obejmuje już 602 polskie miasta i w najbliższym czasie planuje ekspansję na rynek niemiecki i brytyjski.

Jaki problem rozwiązujecie?

Często zdarza się, że potrzebujemy, aby nasza przesyłka dotarła do celu jeszcze tego samego dnia. Do tej pory, jedyną dostępną możliwością była dość kłopotliwa przesyłka konduktorska. Z drugiej strony, jeśli chcielibyśmy przesłać komuś np. szafkę na drugi koniec Polski, nasze możliwości są ograniczone oraz dość kosztowne. Z jeszcze większymi problemami spotkamy się, gdy np. wyjeżdżamy na wakacje i chcemy przekazać swojego kotka pod opiekę rodziny, która mieszka w innym mieście. Give Your Box łączy osoby chcące łatwo przesłać paczkę oraz kierowców, którzy akurat jadą w tym samym kierunku i za niewielką opłatą chętnie dostarczą przesyłkę. Wystarczy, podać skąd i dokąd chce się przesłać paczkę. Od razu wyświetli się lista kierowców z okolicy, którzy wkrótce wyruszają w trasę i chętnie zabiorą ze sobą przesyłkę.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nadawcy i kierowcy to prywatne osoby które założyły konto w serwisie. Dostawcą może być każdy i nie ma znaczenia czy i jaki samochód posiada. Nawet jeśli podróżuje pociągiem, autobusem czy rowerem, może po prostu wprowadzić swoją trasę do Give Your Box, zabrać ze sobą przesyłkę i obniżyć koszty swojej podróży.

Kto stoi za projektem?

Serwis Give Your Box powstał w ramach struktur firmy American Systems, specjalizującej się w inżynierii oprogramowania. American Systems jest notowana w rankingu TOP200 największych firm informatycznych w Polsce. Na terenie Polski wybudowała już ponad 100 km sieci światłowodowych, a łączna wartość zrealizowanych przez nią projektów przekracza 120 mln zł. American Systems zapewnia Give Your Box stałą opiekę technologiczną i jest gwarantem niezawodności funkcjonowania i bezpieczeństwa naszego serwisu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis ogłosił swój rynkowy start z początkiem marca 2016 roku, jednak faza testów trwa już od kilku miesięcy. Swoim zasięgiem obejmujemy już 602 polskie miasta i praktycznie codziennie kierowcy dodają kilka nowych tras.

Jakie są plany rozwoju?

Mimo bardzo krótkiego okresu funkcjonowania zebraliśmy sporo zapytań o możliwości nadania paczek do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Z tego względu, już w najbliższym czasie zamierzamy rozszerzyć zasięg serwisu na te dwa kraje, wzbogacając usługę o możliwość nadawania przesyłek międzynarodowych.

Startupy

Dodaj startup