GoGet.pl car sharing

inna, transport i komunikacja, motoryzacja, lifestyle
www.goget.pl
Finansowanie:
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

GoGet.pl będzie pierwszą w Polsce wypożyczalnią aut w ramach systemu Car sharing, który polega na samoobsługowym wynajmie auta na godziny, gdzie płaci się tylko za czas i przejechane kilometry. Odbiór auta i zwrot odbywa się samoobsługowo bez konieczności spotkania się z pracownikiem firmy. Klient znajduje odpowiadające mu auto na interaktywnej mapie. Po znalezieniu auta klient rezerwuje auto przez internet oraz dokonuje płatności. Po dokonaniu rezerwacji i zapłaceniu, klient sam podchodzi do auta, którego lokalizacja jest wskazana na mapie i otwiera je za pomocą swojej karty zbliżeniowej...

Jaki problem rozwiązujecie?

Wprowadzamy na rynek nową usługą, nieznaną do tej pory większości Polaków. Dzięki naszej usłudze dostęp do auta dla osób, które go nie posiadają, stanie się łatwiejszy i powszechniejszy oraz cenowo bardziej konkurencyjny w porównaniu do kosztów posiadania własnego auta lub wynajęcia go w tradycyjnej wypożyczalni aut.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Kierujemy swoją usługę do wszystkich osób, które korzystają z tradycyjnych wypożyczalni aut oraz do nowej grupy klientów, dla których wynajem auta był do tej pory za drogi lub niekomfortowy. Nasza usługa skierowana jest głównie do mieszkańców centrum miasta, którzy nie posiadają auta oraz do osób przyjezdnych z zagranicy. Obszarem działalności będzie Wrocław wraz z miastami należącymi do aglomeracji wrocławskiej.

Kto stoi za projektem?

Twórcą projektu jest Grzegorz Jaworski, który stoi na czele zespołu projektowo-wykonawczego. Wszyscy członkowie zespołu mają wykształcenie inżynierskie oraz posiadają wiedzę z zakresu IT, zarządzania i marketingu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Stan projektu na wrzesień 2014 to zaawansowane prace nad stworzeniem platformy front-end. Na platformę składa się formularz rejestracji, interaktywna mapa, system rezerwacji wraz z modułami płatności i rozliczeń oraz system zarządzania kontem użytkownika. Platforma jest przystosowana do pracy na urządzeniach mobilnych oraz wykonana w dwóch wersjach językowych (polsko-angielska) i połączona z portalami społecznościowymi. Część mechaniczna i telemetryczna projektu, czyli urządzenia znajdujące się w aucie do komunikacji z systemem oraz do otwierania i zabezpieczenia auta zostały już wykonane.

Jakie są plany rozwoju?

Po zakończeniu prac nad platformą front-end zamierzamy kupić pierwsze samochody i wprowadzić usługę w życie. Następnie będziemy pracować nad rozwojem platformy back-end dla sprawniejszej obsługi oraz chcemy stworzyć aplikacje na urządzenia mobilne. W następnej kolejności mamy w planach wprowadzenie dodatkowej opcji otwierania/zamykania auta przez smartphone.

Startupy

Dodaj startup