GURUPA.pl

kultura i sztuka, grafika i design
www.gurupa.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

GURUPA.pl to marka artystów, czyli nowoczesny Mecenat Sztuki Cyfrowej. Jest to platforma skupiająca polskich aktywnych twórców młodego pokolenia, z którymi podejmuje współpracę na zasadach partnerskich.

Czym jest Wasz projekt?

GURUPA.pl to marka artystów, czyli nowoczesny Mecenat Sztuki Cyfrowej. Jest to platforma skupiająca polskich aktywnych twórców młodego pokolenia, z którymi podejmuje współpracę na zasadach partnerskich. Autorzy, którzy publikują swoje prace w serwisie umożliwiają nam wykonanie wydruków swoich projektów na zamówienie, które certyfikujemy w ich imieniu. Wykonujemy autorskie artTapety i artCanvas w najwyższej jakości kolekcjonerskiej. Popieramy polską sztukę i design. W ramach naszego działania uruchomiliśmy wraz z Artystami cykliczną akcję na Facebooku: http://www.facebook.com/gurupapl.

Jaki problem rozwiązujecie?

jakość + pomysł = marka. Budując nasz projekt, postanowiliśmy wykorzystać ogromny potencjał twórczy, który do tej pory często istniał jedynie w formie wirtualnej. Dzisiejsza sztuka weszła do epoki cyfrowej i to stanowi o jej możliwościach wkroczenia w sferę designu. Dzięki dzisiejszej technice możliwe jest przeniesienie grafiki, fotografii czy innych form artystycznych w świat materialny w zróżnicowanej formie. Dążymy do tego, by umożliwiać twórcom uczestniczenie w rynku designu i dekoracji wnętrz jednocześnie nadal pozostawiając autorskość prac jako ważny aspekt tego projektu.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt rozwija się obecnie na dwóch płaszczyznach – budowa bazy Twórców oraz skierowanie jej do odbiorców ze sfery designu i dekoracji wnętrz oraz miłośników sztuki. Z jednej strony kompleksowo obsługujemy Artystów – umożliwiając sprzedaż ich prac oraz oferując korzystanie z preferencyjnych cen na zamówienia własne. Z drugiej strony podejmujemy współpracę ze środowiskiem architektów i projektantów oraz kierujemy ofertę do odbiorców indywidualnych. Dodatkowo stajemy się potrzebnym ogniwem dla profesjonalistów zwłaszcza z dziedziny fotografii, którym umożliwiamy korzystne rabaty na wydruki.

Kto stoi za projektem?

Autorami pomysłu i jego twórcami są Ula i Krzysiek Kaczmarek z Gdyni.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Dzisiaj współpracujemy już z ponad 60 twórcami i udostępniamy blisko 700 prac autorskich. Ta liczba wciąż rośnie, a wielu z naszych autorów tworzy pod naszym kątem. W grudniu 2011 r. przeprowadziliśmy konkurs wśród Artystów, w którym ufundowaliśmy 2 Intuosy 4L oraz wiele realizacji projektów. Jako przewodniczący jury zaszczycili nas Tomasz Opasiński i Paweł Jońca. 15 kwietnia odbędzie się wernisaż pokonkursowy w naszej siedzibie, który potrwa do końca kwietnia. Nasz projekt został przyjęty do grona firm PPNT Gdynia w ramach Centrum Designu Gdynia i wkrótce uruchomimy tam nasze biuro.

Jakie są plany rozwoju?

Tempo rozwoju jest ogromne jak już się ruszy z miejsca. Patrząc na obecny postęp, za kilka lat widzimy nas jako znaną i zaufaną markę w środowisku artystów, która satysfakcjonuje nawet tych najbardziej wymagających, którzy jeszcze o nas nie wiedzą dzisiaj. Widzimy współpracę z szerokim gronem specjalistów z branży wnętrzarskich, którzy do dyspozycji mają tysiące wspaniałych prac autorskich. Widzimy przejrzystą i nowoczesną witrynę, współpracę na rynkach zagranicznych, udział w targach, wystawy i wernisaże, zadowolonych klientów i grono uznanych Artystów wokół naszego portalu.

Startupy

Dodaj startup