Guso.pl

płatności i rozliczenia, lifestyle, biznes i finanse
www.guso.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, pośrednictwo, freemium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Guso.pl, to platforma, która pozwala w szybki sposób udostępnić znajomym dane do przelewu. Każdy użytkownik posiada możliwość stworzenia własnego konta, w którym może umieścić informacje niezbędne do zrobienia przelewu bankowego. Aktualnie udostępniamy jedynie możliwość generowania druku przelewu jednorazowego, jednak jesteśmy na etapie wstępnych rozmów z bankami, które wyraziły zainteresowanie integracją z naszym serwisem.

Jaki problem rozwiązujecie?

Głównym powodem powstania Guso było częste pytanie o numer konta przez znajomych, którzy wcześniej pożyczyli pieniądze. Aby poprawnie korzystać z naszego serwisu wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, dodać numer konta i udostępnić swój profil za pośrednictwem unikalnego linku, który znajduje się w profilu. Po tym, jak znajomy odwiedza nasz profil może skorzystać z funkcji wygenerowania druku płatności podając jedynie kwotę i tytuł przelewu. Pracujemy w pocie czoła nad integracją Guso z systemami bankowymi. Chcemy, aby nasi użytkownicy mogli robić przelewy w nie więcej niż 5 minut.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasz startup jest skierowany do szerokiego grona użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych, którzy cenią sobie swój czas. Każdy, kto posiada konto bankowe może bez żadnych problemów skorzystać z naszej aplikacji. W przyszłości planujemy również przekonać do naszego serwisu klientów biznesowych, jednak jest dopiero plan, którego szczegółów nie chcemy na razie zdradzać. 

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą oraz autorem projektu jest Wojciech Dasiukiewicz - założyciel i pomysłodawca firmy Born4Code. Na co dzień zajmujący się głównie wytwarzaniem aplikacji internetowych oraz mobilnych. 

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest aktualnie na wczesnym etapie. Został uruchomiony na początku lipca.

Jakie są plany rozwoju?

Z końcem pierwszego roku działalności Guso chcemy osiągnąć integrację z co najmniej 20% banków w Polsce oraz nie mniej niż 1,000 aktywnych użytkowników. Dodatkowo chcemy rozbudować nasz serwis o dodatkowe funkcjonalności oraz typy kont użytkowników, jednak na tak wczesnym etapie projektu nie możemy zdradzić więcej.

Startupy

Dodaj startup