Investio.pl

społeczność, biznes i finanse
http://investio.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
freemium
Udostępnij:

Investio to nowoczesna platforma społecznościowa dla inwestorów o różnym stopniu zainteresowania rynkami finansowymi.

Czym jest Wasz projekt?

Investio to nowoczesna platforma społecznościowa dla inwestorów o różnym stopniu zainteresowania rynkami finansowymi. Idea naszego przedsięwzięcia opiera się na tzw. crowdsourcingu. Wychodzimy z założenia, że współpraca świadomej, aktywnej społeczności jest skuteczniejsza pojedynczej jednostki. Poprzez ciągłą wymianę informacji oraz możliwość konfrontacji własnych opinii nasza społeczność przyczynia się do rozwoju osobistego każdego z jej członków. W naszej opinii inwestowanie może mieć wymiar społecznościowy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Nasz serwis będzie oferował narzędzia do wielowymiarowej analizy rynków finansowych (analiza fundamentalna, techniczna, statystyczna, behawioralna). Narzędzia te mają na celu przekonanie społeczeństwa w Polsce, że giełda jest naturalnym miejscem lokowania części oszczędności, a inwestycje poprzedzone starannym procesem analizy potrafią przynieść wysoką stopę zwrotu zwiększając tym samym majątek polskich gospodarstw domowych. Poprzez starannie opracowane przez nas narzędzia chcemy pokazać społeczności inwestorskiej w Polsce, że analiza finansowa może być mniej skomplikowana.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasz projekt kierujemy do szerokiego grona inwestorów indywidualnych inwestujących swoje środki zarówno na giełdzie papierów wartościowych jak i rynku forex. Pragniemy dla nich stworzyć miejsce, w którym dostępne będą wszystkie elementy procesu jakim jest inwestowanie. Polski rynek kapitałowy w dalszym ciągu jest bardzo młody dlatego stawiamy sobie za cel przyciągnięcie do niego możliwie największej liczby nowych inwestorów. Chcemy pokazać społeczeństwu, że inwestowanie to nie hazard oraz, że warto inwestować oszczędności - choćby niewielkie.

Kto stoi za projektem?

Nasz zespół składa się z 5 osób. Przemysław Zając i Piotr Baron kończą w tym roku wydział Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Marcin Tuszkiewicz jest asystentem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Stanowią oni trzon merytoryczny serwisu i odpowiadają za jego treść oraz funkcjonalności. Zespół uzupełniają Wojciech Frycz i Tomasz Kraus studenci informatyki na krakowskim AGH. Posiadają oni bogate doświadczenie w tworzeniu aplikacji internetowych i odpowiadają oni za część techniczną przedsięwzięcia. Więcej szczegółów na stronie http://investio.pl/o-nas.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Na obecnym etapie zdefiniowaliśmy 3 kamienie milowe. Po pierwsze stworzyliśmy, blog finansowy o wysokiej jakości treści dostarczanej użytkownikowi z jednoczesnym zachowaniem regularności jej publikacji. Po drugie w marcu 2012 uruchomiliśmy część społecznościową serwisu, która umożliwia wymianę informacji w postaci krótkich wiadomości i załączonego obrazu pomiędzy użytkownikami. Ta część serwisu zyskuje na popularności i na jej promocji i rozwoju aktualnie skupiamy swoje działania Przed nami rozwój trzeciej części serwisu, czyli narzędzi inwestycyjnych.

Jakie są plany rozwoju?

Naszym celem na najbliższe dwa lata jest osiągnięcie pozycji rynkowej pozwalającej na dalszą ekspansję w kraju i zagranicą. Ze względu na wykształcenie i uprawnienia członków zespołu, po osiągnięciu wystarczającej liczby użytkowników chcemy ich zatrzymać w serwisie oferując im profesjonalne usługi maklerskie. W związku z tym w okresie dwóch lat planujemy wdrożyć infrastrukturę techniczną, która pozwoli nam stworzyć serwis w pełni zintegrowanym z tego typu działalnością w przyszłości – rzecz niespotykana w tej części świata.

Startupy

Dodaj startup