inwo

biznes i finanse, aplikacje
www.inwo.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, freemium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

inwo to bardzo prosta aplikacja do wystawiania faktur online. Umożliwia wystawienie większości rodzajów faktur w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Aplikacja dostępna jest w modelu abonamentowym (SaaS), ale umożliwia także bezpłatne wystawianie do 3 faktur miesięcznie.

Jaki problem rozwiązujecie?

Samo wystawianie faktur online nie jest czymś nowym i odkrywczym. My postanowiliśmy zmienić podejście do ilości dostępnych funkcji (ograniczające się jedynie do potrzebnego minimum), przejrzystości interfejsu i szeroko rozumianego UX. Interfejs inwo został zaprojektowany w taki sposób, że wystarczy kilkanaście sekund, aby wystawić nową fakturę.. Potwierdzają to także osoby w wieku 60+, które wystawiają jednego dnia kilkanaście faktur, bez żadnego pytania, pomocy innych.

Do kogo kierujecie swój projekt?

W tej postaci inwo, skupiamy się głównie na freelancerach, jednoosobowych działalnościach gospodarczych, mikro-przedsiębiorcach. W przyszłości nie wykluczamy stworzenia inwo dla bardziej wymagających podmiotów jak np. z branży ecommerce, z podwyższonym poziomem automatyzacji procesu fakturowania.

Kto stoi za projektem?

Dwie osoby odpowiedzialne za biznes / produkt / ux oraz dwie osoby odpowiedzialne za IT. Każdy z nas posiada ponad 10 letnie doświadczenie w branży internetowej.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Na dzień dzisiejszy zwalidowaliśmy nasze podejście do realizacji wspomnianych potrzeb, pozyskując pierwszych płacących Klientów w Polsce oraz notując 100% wzrost wystawianych faktur z miesiąca na miesiąc. Jako ciekawostkę dodam fakt, że większość klientów, która zdecydowała się opłacić abonament, zrobiła to zanim osiągnęła limit wystawiania faktur w danym miesiącu.

Jakie są plany rozwoju?

W pierwszej kolejności skupiliśmy się na polskiej wersji inwo. Idąc dalej.. w pierwszym kwartale 2016 uruchomimy inwo w wersji anglojęzycznej. Następnie skupimy się na poszczególnych krajach Europy. Inwo od strony programistycznej i infrastruktury od początku zostało zaprojektowane tak, aby w kilka tygodni móc uruchomić kolejną wersję nie tylko językową ale spełniająca wymogi dot. faktur w danym kraju.

Startupy

Dodaj startup