iPOS

biznes i finanse
www.ipos.pl
Finansowanie:
inne, dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
abonament, usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

iPOS to połączenie produktów i usług służących do kompleksowej rejestracji sprzedaży detalicznej, obsługi płatności elektronicznych i zarządzania placówką handlową lub usługową. Projekt oparty jest o jedyny w Polsce kasoterminal (połączenie urządzenia fiskalnego, terminala płatniczego i systemu POS) i wsparty platformą iPOS web do zarządzania wszelkimi aspektami prowadzonej placówki (magazyn, księgowość, cenniki, raporty...)

Jaki problem rozwiązujecie?

W Polsce funkcjonuje ok 2 milionów urządzeń fiskalnych a tylko 400 tysięcy terminali. Większość z tych 400 tys funkcjonuje w dużych miastach i w dużych sieciach handlowych. W porównaniu do zachodniej Europy nasycenie jest mniejsze niż 50%. Główną barierą rynkową jest koszt i forma dostępu do płatności elektronicznych. Terminal płatniczy można wyłącznie wydzierżawić a opłata miesięczna jest tym wyższa im mniejsze obroty robi dany punkt. iPOS duet rozwiązuje ten problem. Ponieważ jest połączeniem kasy fiskalnej którą przedsiębiorca nabyć musi i terminala płatniczego po zakupie urządzenia spełniamy wymóg posiadania urządzenia fiskalnego i jednocześnie nabywamy na własność (bez dzierżawy) terminal. Warto dodać że cena kasoterminala jest na tym samym poziomie co średniej klasy kasy fiskalnej bez terminala. W ten sposób otwiera się rynek 1,6 miliona potencjalnych klientów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Mali i średni przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż detaliczną

Kto stoi za projektem?

Projekt prowadzony jest przez trzech doświadczonych w innych projektach menagerów. Adam Tomaszewski - Prezes Zarządu - świat płatniczy, Jacek Kucharzewski - Wiceprezes Zarządu -świat płatniczy, Michał Pawłowski - Członek Zarządu - świat fiskalny. Michał Pawłowski jest tez Wiceprezesem Zarządu firmy INNOVA S.A. która jest udziałowcem w iPOS i opracowała część fiskalną urządzenia.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

30 marca 2016 roku odbyła się oficjalna prezentacja produktu dla mediów branżowych. 8 kwietnia 2016 roku startuje sprzedaż za pośrednictwem strony www.ipos.pl.

Jakie są plany rozwoju?

Jest to jedyne urządzenie, które umożlwia elastyczne zarządzanie sprzedażą i stały rozwój funkcjonalnośc w tej branży. System będzie aktualizowany a najbliższe funkcjonalności to: prowadzenie kilku paragonów w jednym czasie (niedostępne na rynku), połączenie z bazą CEIDG (przy wystawianiu faktury wystarczy do urządzenia wpisać NIP klienta a urządzenie połączy się z bazą i samo wypełni pozostałe dane (niedostępne na rynku), uruchomienie księgowości, system lojalnościowy, automatyczne wysyłanie zamówień (przy gospodarce magazynowej), loteria oraz wiele innych.

Startupy

Dodaj startup