Jakdolece

transport i komunikacja, turystyka
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Jakdolece to wyszukiwarka tanich lotów i okazyjnych ofert wakacyjnych. Naszym głównym celem jest pełna automatyzacja procesu wynajdowania okazyjnych połączeń. Nasze oferty wyszukiwane są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Najlepsze z nich publikowane są od razu na stronie głównej, w mediach społecznościowych, a także trafiają bezpośrednio do użytkowników przez powiadomienia web push. Potrafimy je uporządkować wg atrakcyjności na podstawie analizy historii cen, kierunku i terminu podróży. Wskazujemy najbardziej korzystną konfigurację dat połączenia, sygnalizując przy tym, które daty są najbardziej atrakcyjne cenowo.

Jaki problem rozwiązujecie?

Zauważyliśmy, że oferty okazyjnych lotów pojawiają się w sposób nieszablonowy. To znaczy, że gdy szukamy tanich biletów w konkretnym kierunku, musimy czekać aż dana okazja się pojawi nie mając przy tym żadnej gwarancji, że tak się stanie. Jeśli okazja się nie pojawia, jesteśmy zmuszeni cyklicznie odpytywać wyszukiwarki o dane połączenie, co w połączeniu z wieloma możliwymi terminami i lotniskami wylotu tworzy czasochłonny proces w wyniku którego często pozostajemy na koniec jedynie z mętlikiem w głowie.

Postanowiliśmy usystematyzować i zautomatyzować ten proces. Stworzyliśmy listę najbardziej popularnych kierunków podróży do których mogą podróżować użytkownicy z Polski. Dzięki temu wiemy, jak kształtuje się wysokość ceny biletów lotniczych w zależności od momentu jej sprawdzenia. Takie informacje dają nam szerokie pole do popisu w kwestii analizy big data, uczenia maszynowego, i w konsekwencji wyznaczenia trendów, a także predykcji wysokości cen w przyszłości.

Ja, jako użytkownik stojący przed decyzją o zakupie biletu chcę być zwolniony od samodzielnych odpowiedzi na pytania: czy cena x zł za loty do y jest ok? Jaka jest szansa, że bilety stanieją? Czy powinienem poczekać z decyzją o zakupie, czy rezerwować je już teraz? System powinien mnie wspomagać w tych decyzjach. Jakdolece zaczyna to realizować.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszym głównym, docelowym klientem są osoby organizujące podróż samodzielnie. Koncepcja turystyki ewoluuje. Coraz więcej osób omija biura podróży.

Po pierwsze, w społeczeństwie rośnie świadomość faktu, że wszystkie elementy wyjazdu jesteśmy w stanie zorganizować taniej na własną rękę, przez internet, bez wychodzenia z domu. Zaprzecza to popularnemu mitowi, że organizując podróż bez biura podróży trzeba o "wszystkim" myśleć, gdyż wszystkie jej elementy możemy łatwo zorganizować z wyprzedzeniem.

Po drugie, samodzielna organizacja wyjazdu w modelu DIY (do-it-yourself) pozostawia nieporównywalnie większą elastyczność w doborze terminów lotów, wyboru hoteli, ewentualnego wypożyczenia samochodu, ubezpieczenia turystycznego, czy dodatkowych atrakcji na miejscu. Możemy dobrać elementy tej układanki tak, aby stworzyć szytą na miarę podróż perfekcyjnie odpowiadającą naszym potrzebom.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

W głównej mierze zarabiamy w oparciu o współprace afiliacyjne z partnerami oferującymi poszczególne składowe podróży, jak lot, hotel, ubezpieczenie, itp.

Kto stoi za projektem?

Jacek Zieliński – absolwent informatyki Politechniki Poznańskiej z wieloletnim stażem w branży IT. Pomysłodawca i właściciel projektu. Programista z wykształcenia, podróżnik z zamiłowania. Jakdolece to naturalny efekt połączenia zawodowych pasji do eksploracji danych i miłości do podróżowania oraz wynajdowania okazyjnych połączeń. Przez ponad dziesięć lat pracował jako programista, ostatnie trzy lata jako team leader, a także niezależny specjalista IT.

Startupy

Dodaj startup