JavaStart

informatyka i programowanie, edukacja
javastart.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Kursem programowania w języku Java i technologiach pokrewnych takich jak Android, czy Java EE. W internecie istnieje już wiele podobnych projektów, jednak większość z nich pozwala zdobyć wiedzę tylko podstawową, my postanowiliśmy skupić się na konkretnej technologii i dać ludziom gotową ścieżkę od zera do dewelopera lub przynajmniej programisty-pasjonata.

Jaki problem rozwiązujecie?

Przede wszystkim skupiamy się na praktyce. Na rynku istnieje wiele książek, z którymi pod kątem teoretycznym nie ma nawet sensu rywalizować, bo ludzie, szczególnie w Polsce i tak w większości będą woleli papier niż coś wirtualnego. Mnóstwo jest też kursów typu codecademy, czy codeschool, jednak zdecydowana większość zatrzymuje się najwyżej na poziomie średnio zaawansowanym. Postanowiliśmy zatem, że damy ludziom czegoś, czego żadna książka nie oferuje - wykorzystywanie zdobywanych na bieżąco informacji w praktyce. Zarówno poprzez dodawane do każdej sekcji zadania jak i dodatek, który nazywamy "aplikacją krok po kroku", czyli z każdą lekcją dodajemy kolejny element do systemu zarządzania biblioteką, czy odtwarzacza mp3, budując docelowo prostą, ale w pełni działającą aplikację. Skupienie się na technologii Java pozwala nam na tworzenie treści nie tylko dla początkujących, ale także dla osób z kilkuletnim doświadczeniem.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do wszystkich osób, które chcą się nauczyć programowania. Wśród naszych użytkowników znajdują się zarówno osoby jeszcze przed studiami, studenci kierunków technicznych oraz osoby, które chcą podnieść kwalifikacje lub przebranżowić się na programistę.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Obecnie mamy dwa źródła przychodów. Pierwszy to sprzedaż kursów na naszej platformie online w formie subskrypcyjnej (dostęp do każdego kursu i jego aktualizacji do niego można wykupić na rok czasu), drugi to szkolenia dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji. W kursach online istnieje możliwość wykupienia kursów w wersji "rozszerzonej", dzięki czemu jeśli w trakcie przerabiania materiału pojawiają się jakiekolwiek pytania, można liczyć na wsparcie mentora.

Kto stoi za projektem?

Sławek Ludwiczak i Marcin Kunert. Przyjaciele z czasów studiów na Politechnice Wrocławskiej. Oboje mamy bardzo zbliżone kompetencje, więc tak naprawdę razem ogarniamy wszystkie rzeczy związane z firmą od rozwoju treści oraz platformy edukacyjnej, przez prowadzenie szkoleń, aż po marketing.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Na rynku istniejemy drugi rok i na pewno jesteśmy liderem jeżeli chodzi o naszą tematykę (Java), aspiracje mamy jednak takie, żeby być również liderem kategorii "nauka programowania" ogółem - oczywiście jeśli chodzi o Polskę. Ponieważ od początku stawialiśmy przede wszystkim na jakość naszych produktów, to nie musieliśmy martwić się aż tak bardzo o finansowanie, naszym inwestorem od pierwszego dnia uruchomienia platformy są nowi klienci.

Jakie są plany rozwoju?

Wdrożenie nowej wersji platformy w pewnych aspektach innowacyjnej w skali globalnej i wdrażanie kolejnych kursów z zagadnień zaawansowanych. Oprócz tego planujemy rozwinąć nieco ofertę szkoleń stacjonarnych o coraz popularniejsze szkolenia długoterminowe (3-6 miesięcy). Chcielibyśmy także wyjść poza granice Polski, jednak ze względu na ogromną konkurencję na zachodzie prawdopodobnie skupimy się jedynie na dystrybucji treści na popularnych platformach typu Udemy i potraktujemy to jako dodatek.

Startupy

Dodaj startup