Klikr.pl - czyli treść odnajduje użytkownika

inna
http://klikr.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Klikr to startup, który ma dostarczać swoim użytkownikom spersonalizowaną treść. Projekt wystartował całkiem niedawno - dokładnie 2 tygodnie temu. Na pytania dotyczące serwisu Klikr.pl odpowiada Karol Banaszkiewicz.

Czym jest Wasz projekt?

Klikr.pl to serwis umożliwiający naszym użytkownikom dotarcie do najciekawszych treści w sieci. Użytkownik dołącza do serwisu, wybiera swoje zainteresowania i wciska przycisk „Klikr!", który przenosi go na stronę rekomendowaną przez nasz silnik. Strony są rekomendowane na podstawie ocen pozostałych użytkowników. Mogą się podobać lub nie. Silnik uczy się co użytkownik lubi, a czego nie i przedstawia mu więcej tych treści, które najbardziej go interesują.

Jaki problem rozwiązujecie?

W samym 2011 powstanie więcej stron internetowych niż od początku powstania internetu aż do bieżącego roku. To prawie 500 mln stron. Aby znaleźć interesującą nas treść trzeba czasami przejść przez kilka ekranów wyników, nie mówiąc już o tym, że trzeba wiedzieć czego się szuka. Klikr sprawia, że to treść odnajduje użytkownika i zaskakuje go przy tym, pokazując artykuły, filmy i zdjęcia ze stron, których nie ma w zwyczaju odwiedzać.

Do kogo kierujecie swój produkt/swoją usługę?

Do każdego internauty, który lubi być pozytywnie zaskakiwany :)

Jaka jest Wasza konkurencja? Co jest Waszą przewagą nad nią?

Naszą konkurencją są serwisy mojetropy.pl i elefanta.pl. Naszą przewagą jest usability, idea odnajdywania treści za pomocą tylko 1 kliku oraz nastawienie na użytkownika. Jako przykład można podać proces zakładania konta, który trwa 1-2 minuty i pozwala od razu przejść do przeglądania stron bez jego aktywacji. Można przekonać się czym jest Klikr, zanim zdecydujemy się czy chcemy tam mieć aktywne konto.

Jaki jest Wasz model biznesowy?

Raz na jakiś czas przy odrywaniu treści z Klikr będą wyświetlały się treści sponsorowane.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi mała grupa energicznych osób z wykształceniem ekonomicznym i technicznym, posiadająca spore doświadczenie zawodowe w zakresie marketingu, sprzedaży i programowania.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis wystartował 3 dni temu. W chwili kiedy to piszę mamy już kilkuset użytkowników i fanów na FB. Ale najistotniejszy jest fakt, że użytkownikom najwyraźniej podoba się serwis, skoro po 3 dniach znalazła się spora grupa użytkowników, którzy klikali „Klikr!" już ponad 100 razy.

W jaki sposób projekt jest finansowany?

Na tym etapie jest finansowany ze środków własnych. Jesteśmy zwolennikami metodologii lean startup, zakładającej bardzo wnikliwe dopracowanie produktu w oparciu o uwagi użytkowników, przed skalowaniem. Przy obecnych obiecujących wskaźnikach tempa wzrostu nie wykluczamy poszukiwania inwestorów w nadchodzących tygodniach.

Jakie są plany rozwoju?

Na obecnym etapie plany rozwoju skupiają się na pozyskaniu użytkowników. Mamy również sprecyzowane plany dodatkowych funkcjonalności serwisu, jednak na tym etapie nie możemy ich wyjawić.

Startupy

Dodaj startup