Lappsy

lifestyle, informatyka i programowanie, społeczność, social media, aplikacje
lappsy.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Branża: aplikacje, lifestyle, social media, społeczność

Finansowanie: własne

Model biznesowy: inny

Adres: lappsy.com


Czym jest Wasz projekt?

lappsy to narzędzie, dzięki któremu możemy podzielić się historią z naszego życia - zainteresowaniami, tym czym zajmujemy się na co dzień, z kim i gdzie spędzamy czas, co nas frasuje, ciekawi czy nawet ekscytuje :) Zdecydowaliśmy się na realizację tego pomysłu, gdyż uważamy, iż brakuje w Internecie miejsca dla ludzi, którzy chcą podzielić się swoją historią w skompensowanej formie. Dzięki lappsy i wykorzystaniu obrazów zapisanych w formacie GIF, jesteśmy w stanie ten cel zrealizować, czyniąc nasze dzieło bardziej treściwe i charakteryzujące się większą dynamiką niż statyczny obraz.

Jaki problem rozwiązujecie?

lappsy to aplikacja porównywalna do Vine, skierowana do ludzi, którzy lubią opowiadać historię w formie wizualnej (visual storytellers). Za jej pomocą możemy tworzyć własne historie w formie animowanych GIFów. Lappsy to z jednej strony aplikacja mobilna na platformę iOS, ale także aplikacja webowa. W ramach lappsy możemy publikować nasze historie, śledzić naszych znajomych, ale także ludzi z całego świata, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia/przestawienia.

Do kogo kierujecie swój projekt?

lappsy to sieć społecznościowa dla ludzi, którzy chcą dzielić się historiami ze swojego życia. Jeżeli czujesz, że Instagram czy Vine jest dla Ciebie narzędziem niewystarczającym, lub nie do końca spełniającym Twoje wymagania - lappsy bez wątpienie jest aplikacją dla Ciebie, na którą warto zwrócić uwagę!

Kto stoi za projektem?

lappsy tworzy 4-osobowy zespół, w którego skład wchodzą: Dawid Płatek, Michał Zaborowski, Piotr Moskała i Arkadiusz Płatek. Prowadzimy w Krakowie software house - inspace.io. Jesteśmy zorientowani na tworzenie nietuzinkowych aplikacji mobilnych. Realizujemy projekty o średniej skali, głównie MVP. Specjalizujemy się w wytwarzaniu oprogramowania obejmując cały cykl twórczy: od makietowania, poprzez design, aż po samą implementację i wdrożenie produktu. Obecnie współpracujemy głównie z zagranicznymi klientami, realizując jednocześnie własne pomysły, jednym z nich jest właśnie lappsy.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Prace nad wersją mobilną na platformę iOS oraz aplikacją webową zostały zakończone. Prace nad wersją na platformę Android trwają i zostaną zakończone do końca sierpnia.

Jakie są plany rozwoju?

Nie chcemy szufladkować tego produktu, gdyż tak naprawdę użytkownicy nakreślą jego formę. Mamy kilka pomysłów jaki kierunek nadać temu projektowi, który wybierzemy - okaże się to zapewne kilka tygodniu po oficjalnej publikacji.

Startupy

Dodaj startup