LexRaty

prawo i przepisy, biznes i finanse, aplikacje
www.lexraty.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

LexRaty.pl to innowacyjny serwis na rynku usług prawnych. Za jego pomocą klienci wyszukają prawnika-specjalistę ze swojej okolicy i ratalnie sfinansują jego honorarium. Portal obejmuje kancelarie prawne na terenie całego kraju podzielone względem specjalizacji.

Jaki problem rozwiązujecie?

Umożliwiamy dostęp do profesjonalnej usługi prawnej osobom, które do tej pory nie mogły pozwolić sobie na takie specjalistyczne doradztwo. Obecnie istnieje instytucja pełnomocnika z urzędu, jednak dotyczy ona jedynie najuboższych i wciąż pozostaje spora grupa osób, które się do tego nie kwalifikują, a nie stać ich na jednorazowe pokrycie honorariów prawników. To właśnie takim osobom ma służyć serwis.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Grupa docelowa serwisu składa się z dwóch rodzajów klientów. Przeznaczony jest on dla kancelarii, które za pomocą portalu mogą oferować swoje specjalistyczne usługi, oraz klientów kancelarii, którzy dzięki efektywnej wyszukiwarce odnajdą właściwego prawnika i złożą wniosek o ratalne sfinansowanie jego honorarium.

Kto stoi za projektem?

Pomysł na projekt zrodził się z osobistych doświadczeń założycieli spółki. Współtwórcą serwisu jest radca prawny Zbigniew Machowski, który analizując potrzeby własnych klientów, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom rynku i stworzył portal łączący kancelarie z całej Polski z ich potencjalnymi i aktywnie poszukującymi klientami.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis ruszył we wrześniu tego roku i od tego czasu zarejestrowało się w nim już 500 kancelarii.

Jakie są plany rozwoju?

W najbliższym czasie planujemy rozbudować bazę kancelarii i stworzyć z portalu rozpoznawalną markę na rynku. Serwis wspiera akcję "Kancelaria Przyjazna Społecznie", która propaguje wszelkie działania prospołeczne, m.in. na rzecz szerzenia dostępu do usług prawnych, także w internecie. Firma planuje także pozyskanie inwestora, co umożliwi intensywną kampanię marketingową.

Startupy

Dodaj startup