LibreDocs

biznes i finanse, aplikacje
www.libredocs.com
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
abonament, freemium
Udostępnij:

LibreDocs to kompleksowe rozwiązanie, które pozwala on-line, w czasie rzeczywistym, przygotować profesjonalnie dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, m.in. biznes plan, plan finansowy i marketingowy.

Czym jest Wasz projekt?

LibreDocs to kompleksowe rozwiązanie, które pozwala on-line, w czasie rzeczywistym, przygotować profesjonalnie dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, m.in. biznes plan, plan finansowy i marketingowy. System dostępny z poziomu komputera i urządzeń mobilnych prowadzi użytkownika, krok po kroku, przez proces przygotowania dokumentu. Podpowiada jakie informacje należy wprowadzać i czuwa, aby użytkownik nie pominął żadnego istotnego elementu. LibreDocs umożliwia też pracę zespołową.

Jaki problem rozwiązujecie?

LibreDocs jest odpowiedzią na brak narzędzi pozwalających w łatwy sposób przejść skomplikowaną procedurę przygotowania odpowiedniej dokumentacji biznesowej. Z praktycznej wiedzy, wskazówek i przykładów mogą z powodzeniem korzystać osoby zaczynające swoją przygodę z biznesem. Jednocześnie system może w znaczący sposób przyspieszyć pracę firm konsultingowych, które opracowują dokumentacje na zlecenie. LibreDocs minimalizuje też ryzyko w wystąpienia najczęstszych błędów, popełnianych np. przy samodzielnym opracowywaniu biznes planu, takich jak przeszacowanie obrotów i niedoszacowanie kosztów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

LibreDocs jest adresowany do wszystkich, którym zależy na możliwości szybkiego i prostego tworzenia dokumentacji biznesowej. Mogą z niego korzystać zarówno twórcy start-upów, małe i średnie firmy chcące uruchomić nowe projekty, jak również firmy konsultingowe, które zawodowo opracowują tego typu materiały. LibreDocs jest też ciekawą propozycją dla biur rachunkowych pragnących poszerzyć zakres swoich usług. Oddzielna grupa to przyszli beneficjenci programów pomocowych, którzy występując o wsparcie muszą przedstawić biznes plan z dokładną strukturą finansów i strategią promocyjną inwestycji.

Kto stoi za projektem?

LibreDocs został przygotowany przez białostocką spółkę Softclick, specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania wspierającego procesy budowy dokumentacji biznesowej. Nad systemem pracował zespół projektowy pod kierownictwem Tadeusza Murgrabiego.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Prace nad LibreDocs trwały ponad 2 lata, a jego komercyjne uruchomienie nastąpiło we wrześniu 2013 r. Do tej pory w pełni opracowano moduły umożliwiające kompleksowe przygotowanie biznes planu, planu marketingowego oraz planu finansowego. We wrześniu odbyła się również kampania reklamowa w mediach internetowych premiująca usługi oferowane przez LibreDocs.

Jakie są plany rozwoju?

Projekt jest stale rozbudowywany. Wkrótce zamierzamy udostępnić kolejne moduły, poświęcone m.in. planom personalnym i analizom DCF. W dalszym ciągu zamierzamy też udoskonalać rozwiązanie, czyniąc je jeszcze bardziej intuicyjnym i przyjaznym w użytkownikom.

Startupy

Dodaj startup