Limtel.pl

inna, informatyka i programowanie, marketing i reklama, aplikacje
www.limtel.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Limtel.pl to internetowa platforma pozwalająca budować rozwiązania teleinformatyczne z wykorzystaniem modelu cloud communications. Wbudowany własny język programowania DSL pozwala każdej osobie napisać i uruchomić dowolną aplikację głosową.

Czym jest Wasz projekt?

Limtel.pl to internetowa platforma pozwalająca budować rozwiązania teleinformatyczne z wykorzystaniem modelu cloud communications. Wbudowany własny język programowania DSL pozwala każdej osobie napisać i uruchomić dowolną aplikację głosową. Limtel oferuje również szereg gotowych usług teleinformatycznych napisanych w oparciu o API platformy limtel.pl. Do takich rozwiązań należą między innymi telemarketing365.pl, minicentrala.pl, twojainfolinia.pl i około 30 innych rozwiązań

Jaki problem rozwiązujecie?

Misją firmy jest przełamanie granic komunikacji. Nie tylko tej technicznej ale również mentalnej. Chcemy zmieniać oblicze telefonii nie tylko w Polsce ale i na świecie. Oferując możliwość wplatania telefonów w dowolny aspekt życia firmy, osoby lub systemu informatycznego bez obawy o wysokie koszta wdrożenia i późniejszej obsługi. Limtel oferuje każdej firmie luksus dostępny tylko dla dużych firm po kosztach nie stanowiących żadnego obciążenia budżetu przedsiębiorstwa. Nasze usługi są dostępne w czasie rzeczywistym, są tanie i przede wszystkim zwiększają znaczenie firm i ich sprzedaż.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasz projekt ma dwa pola działania. Pierwszym z nich są developerzy, którzy z wykorzystaniem naszej platformy mogą napisać aplikację głosową (np. Infolinię czy centralę) lub wpleść ją we własny system informatyczny. Drugim polem są firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają rozwiązań swoich problemów związanych z komunikacją z klientami czy partnerami, problemami napływu nowych klientów, zwiększenia sprzedaży czy obsługi bieżącej klienta. Aktywnie rozwijamy się również jako dostawca usług głosowych umożliwiając innym firmom korzystanie z naszych zasobów poprzez API.

Kto stoi za projektem?

Projekt został stworzony przez dwie osoby. Szymon Piekarz - prezes zarządu, odpowiedzialny za zarządzanie strategiczne, marketing i sprzedaż. Doświadczony programista, analityk i architekt systemów teleinformatycznych. Grzegorz Siehień - wiceprezes zarządu, odpowiedzialny za technologiczne aspekty działalności spółki. Specjalista w tworzeniu systemów informatycznych i telekomunikacyjnych. Entuzjasta języka programowania Ruby i systemu operacyjnego Linux.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Prace nad projektem zostały rozpoczęte pod koniec 2010 roku. W połowie 2011 roku platforma została uruchomiona wraz z pierwszymi 5 usługami. Pod koniec 2011 roku platforma została w pełni uruchomiona i uzupełniona o kilkanaście kolejnych produktów. W chwili obecnej Limtel posiada społeczność kilkuset użytkowników i klientów którzy aktywnie budują aplikacje, integrują się z nią jako dostawcą usług VMS lub korzystają z kilkudziesięciu gotowych produktów ( np. telemarketing365.pl ). Projekt w swoim portfolio posiada zarówno duże jak i małe firmy. Można je przejrzeć na naszej stronie www.

Jakie są plany rozwoju?

Limtel zamierza systematycznie zwiększać swój zasięg i poszerzać grono użytkowników. Jako jeden z celów swojego działania postawiliśmy sobie cel uświadamiania przedsiębiorcom jak z pomocą nowoczesnych rozwiązań mogą zwiększyć atrakcyjność swojej oferty i firmy przy okazji znacznie obniżając koszty telekomunikacyjne. Pod koniec 2011 roku uruchomiliśmy pierwsze pilotażowe projekty na rynku Brytyjskim i Niemieckim a pierwsi klienci pokazują, że jesteśmy gotowi na ekspansję. W 2012 roku Limtel rozpocznie oficjalnie swój podbój rynków zagranicznych. W pierwszej kolejności Wielkiej Brytanii.

Startupy

Dodaj startup