Listomaniak

turystyka, społeczność
listomaniak.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Listomaniak.pl to serwis internetowy oferujący darmowe i gotowe checklisty. Listy podzielone są na sześć kategorii: podróże, przyjęcia/imprezy, biznes, rodzina, hobby oraz sprawy urzędowe. Użytkownik może skorzystać z gotowej listy lub modyfikować ją, dodawać, usuwać pozycje. Może również tworzyć własne i dzielić się nimi z pozostałymi użytkownikami serwisu. Każdą z list może wydrukować, przesłać do siebie lub do znajomych na maila.

Jaki problem rozwiązujecie?

Serwis Listomaniak.pl to przede wszystkim oszczędność czasu. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo narzędzi do tworzenia list, nie ma jednak serwisu oferującego gotowe rozwiązania. Użytkownicy muszą zatem przeszukiwać fora internetowe, blogi w celu poszukiwania interesujących ich informacji. Następnie muszą je wprowadzać w narzędzia do tworzenia checklist. To wszystko pochłania ogromną ilość czasu. Listomaniak.pl to gotowe checklisty w jednym miejscu. Użytkownik otrzymuje wiedzę, której poszukuje, co więcej jest ona podana w formie gotowej checklisty.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt kierowany jest do osób, które cenią swój czas i chcą być dobrze przygotowane w każdej sytuacji.

Kto stoi za projektem?

Pomysł na projekt zrodził się jako rozwiązanie problemu związanego z nerwowym pakowaniem walizki przed podróżą i nieustannym zapominaniem potrzebnych rzeczy. Następnie został on powiększony o rozwązywania problemów z innych dziedzin życia. Pomysłodawcą projektu jest osoba prywatna, która przy pomocy czteroosobowego zespołu go realizuje.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt został przedstawiony w wersji beta. Do testowania została przygotowana jedna z sześciu kategorii - podróże. Obecnie pojawiają się pierwsi użytkownicy, pierwsze komentarze i opinie na temat serwisu.

Jakie są plany rozwoju?

Najbliższe trzy miesiące przeznaczone są na zbieranie komentarzy i opinii na temat Listomaniaka. Następnie zostaną wprowadzone zmiany zaproponowane przez testerów. Po uruchomieniu pełnej wersji serwisu z wszystkimi kategoriami, zostaną zapoczątkowane działania w celu pozyskania reklamodawców i partnerów biznesowych.

Startupy

Dodaj startup