locoride

transport i komunikacja
https://locoride.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
freemium, usługi premium
Udostępnij:

locoride jest platformą łącząca kierowców i pasażerów, którzy planują podróż w tym samym kierunku. Regularnie dojeżdżasz na studia albo do pracy? A może szukasz fajniejszego środka lokomocji na wakacyjny wyjazd? Jeśli tak, to locoride jest dla Ciebie!

Czym jest Wasz projekt?

locoride jest platformą łącząca kierowców i pasażerów, którzy planują podróż w tym samym kierunku. Regularnie dojeżdżasz na studia albo do pracy? A może szukasz fajniejszego środka lokomocji na wakacyjny wyjazd? Jeśli tak, to locoride jest dla Ciebie! locoride to także szansa na cenne nagrody! Każdy locorider zbiera punkty (locosy) za każdy przejechany kilometr, które potem wymieniamy na bony paliwowe, zniżki na zakupy w ulubionych sklepach, bilety do kina i inne interesujące produkty naszych partnerów.

Jaki problem rozwiązujecie?

locoride powstał jako odpowiedź na problemy, które dotykają nas wszystkich. Czy wiesz, że ponad ¾ kierowców podróżujących do pracy samochodem podróżuje sama? Oznacza to, że w każdym takim samochodzie są przeciętnie aż 4 wolne miejsca! Już wiesz skąd biorą się korki? Pomyśl też, jak duża ulgą dla środowiska byłoby to, gdyby zamiast 5 samochodów w tym samym kierunku jechał tylko jeden. A rozłożenie kosztów paliwa na więcej osób? Czy to nie byłoby spore odciążenie dla portfela?

Do kogo kierujecie swój projekt?

locoride skierowany jest do wszystkich osób, które zamierzają wyruszyć w podróż. W szczególności do studentów i osób dojeżdzających do pracy. locoride został również zainspirowany książeczką autostopową i fenomenem tego sposobu na podróżowania w czasach PRL-u (pamiętasz Podróż za jeden uśmiech?). Ale przede wszystkim locoride zrodził się jako pomysł na to, by podróżować razem z fajnymi ludźmi, po to by nawet codzienna, ta sama droga do pracy czy szkoły była czymś więcej niż tylko przemieszczeniem się z puntu A do punktu B.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą i główną osobą w projekcie jest Jakub Michalski. Jego wykonania jest również grafika. Zaplecze techniczne stanowi dwóch programistów oraz osoba, która w odpowiednim momencie zajmie się sprawami handlowymi. Dodatkowo korzystamy z wiedzy i wsparcia Mentorów MamStartup.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest na początku swojej drogi do sukcesu. W tym momencie bezcelowe jest prezentowanie wyników.

Jakie są plany rozwoju?

Zdecydowanie myślimy o wyjściu za granicę. Na ten moment chcielibyśmy być czołowym graczem w tym segmencie na rynku polskim. W międzyczasie chcielibyśmy też udostępnić wersję przyjazną urządzeniom mobilnym.

Startupy

Dodaj startup