Miniraty.pl

płatności i rozliczenia, biznes i finanse
Finansowanie:
inne, własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Miniraty.pl jest firmą pożyczkową, wyspecjalizowaną w udzielaniu krótkoterminowych, celowych pożyczek ratalnych. Nasz system płatności ratalnych miniraty.pl, umożliwia rozłożenie płatności za ubezpieczenia komunikacyjne (OC i AC) oraz majątkowe (dom, mieszkanie) na od 3 do 11 dogodnych rat. Nasi klienci zyskują możliwość ratalnego opłacenia składki oraz odliczenia kosztów pożyczki od podatku, co zwiększa ich płynność finansową. Współpracujące z nami agencje ubezpieczeniowe, zyskują znakomite narzędzie do zwiększenia wolumenu sprzedaży.

Jaki problem rozwiązujecie?

Nasz system rozwiązuje problemy związane z płatnościami za ubezpieczenia, sprzedawane za pośrednictwem agentów ubezpieczeniowych. Brak możliwości płatności kartą (głównie przelewy, czasami gotówka), niskie limity ilości rat (2 lub maksymalnie 4), bardzo wysokie zwyżki przy płatnościach ratalnych (do 25% wyższa składka ubezpieczeniowa) oraz niekorzystne modele prowizyjne dla agentów ubezpieczeniowych (prowizja od całej wpłaconej składki albo od wpłaconej raty), przekonały nas, iż jest na tym polu wiele do zrobienia.

Wszystkie te problemy rozwiązuje nasz system płatności ratalnych. My płacimy za klienta całą składkę do zakładu ubezpieczeń od razu, a agent ubezpieczeniowy otrzymuje pełną prowizję ubezpieczeniową (od całej wpłaconej składki). Dodatkowo, agent ubezpieczeniowy otrzymuje jeszcze prowizję od nas, za zawartą umowę miniraty z klientem. Klient natomiast, otrzymuje możliwość rozłożenia jednej lub kilku polis na niskie miesięczne raty (pierwsza rata płatna dopiero po miesiącu od podpisania umowy), dzięki czemu może wybrać ubezpieczenia o szerszym zakresie. Rozwijamy własny system informatyczny, umożliwiający nam optymalizację wszystkich procesów biznesowych, zachodzących w ramach naszej działalności. Pozwala nam to na utrzymanie niskich kosztów operacyjnych, co przekłada się na możliwość oferowania naszym klientom atrakcyjnych warunków finansowania.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do współpracy zapraszamy multiagencje ubezpieczeniowe oraz firmy leasingowe, które chciałyby zaoferować swoim klientom możliwość szybkiego rozkładania płatności na raty oraz otrzymywać z tego tytułu wysokie prowizje, sięgające nawet 10% wartości pożyczki, przy minimalnym nakładzie dodatkowej pracy. Odbiorcami końcowymi naszych pożyczek są osoby fizyczne oraz firmy, szukające możliwości zwiększenia płynności. Płatność ratalna nie obciąża tak bardzo domowego lub firmowego budżetu, jak płatność jednorazowa, za cały okres ubezpieczenia z góry. Dzięki niskim ratom, klient może pozwolić sobie na ubezpieczenia o szerszym zakresie.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Zarabiamy na jednorazowej prowizji za przyznanie pożyczki oraz kosztach obsługi umowy, doliczanych do każdej raty. Klient przed zawarciem umowy jest w przejrzysty sposób informowany o wszystkich opłatach związanych z pożyczką. W przypadku wcześniejszej spłaty, koszty pożyczki zostają proporcjonalnie obniżone. Dodatkowo, płacąc wszystkie raty w terminie, na koniec umowy klient zyskuje atrakcyjną zniżkę, rozliczaną w formie płatności wyrównującej lub uwzględnianą przy następnej umowie.

Kto stoi za projektem?

Prezesem Zarządu spółki jest Aleksander Łomża, absolwent Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Akademii Finansów w Warszawie, od kilkunastu lat działający z sukcesami na niemieckim i polskim rynku usług elektronicznych oraz inwestycji kapitałowych. Nasz zespół uzupełniają eksperci z wieloletnim doświadczeniem w branży IT oraz prawa i ubezpieczeń.

Startupy

Dodaj startup