MOBIklasa

edukacja, aplikacje
www.mobiklasa.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

MOBIklasa to system sterowania procesem edukacyjnym prowadzonym za pomocą urządzeń mobilnych z zachowaniem standardowego sposobu nauczania: moderator i grupa. Klasa pracuje w bezprzewodowej, zamkniętej, bezpiecznej sieci BEZ KONIECZNOŚCI DOSTĘPU do Internetu. Ma pomóc zmienić sposób edukacji na nowoczesny i efektywny, jest dostosowany do potrzeb i możliwości szkół. Pozwala na przekazywanie obrazu z tabletu nauczyciela lub ucznia na projektor lub podglądanie na tablecie nauczyciela obrazu ucznia, udostępnianie zasobów internetowych przez nauczyciela uczniom, synchronizacja z e-dziennikami.

Jaki problem rozwiązujecie?

MOBIklasa rozwiązuje problem niedostosowanych sieci internetowych szkół do korzystania z epodręcznika i innych zasobów internetowych . Nauczyciel może podpiąć się do internetu, może udostępnić go uczniom, może przesłać materiały uczniom, którzy znajdują się w niezależnej sieci bezprzewodowej, może monitorować pracę uczniów przez niezauważalną obserwację ich pracy - podgląd na tablet ucznia, zarządza przesyłaniem obrazu z wybranego tabletu na projektor. MOBIklasa działa z każdym typem projektora (dostosowany serwer). Przeprowadzane są szkolenia dla nauczycieli - edukacja mobilna.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Klientami są szkoły prywatne i szkoły publiczne: podstawowe, gimnazja i średnie oraz szkoły językowe i firmy szkoleniowe. MOBIklasa to idealne rozwiązanie dla 70% szkół w Polsce niedysponujących na tyle silną siecią internetową, aby mogli z niej korzystać wszyscy uczniowie w tym samym czasie. Rozwiązania sprzętowe dostosowane są do możliwości finansowych szkół, a jednocześnie spełniają ich oczekiwania pod względem, gwarancji (3lata), serwisu, czasu pracy bez zasilania, wielkości proporcji . Aplikacja jest prosta w obsłudze, dostosowana do oczekiwań nauczycieli - kontrola nad tabletami uczniów

Kto stoi za projektem?

Magdalena Maćkowiak i Jan Mierzejewski od 4 lat związani z branżą edukacyjną, twórcy projektu TABklasa nagrodzonego THE BEST OF EDU TRENDY 2013 – DIAMENTY OŚWIATY. Posiadają doświadczenie w tworzeniu aplikacji edukacyjnych. Są współtwórcami MOBIklasy.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest ukończony jest na etapie wdrażania. Rozpoczęły się pierwsze prezentacje w szkołach i na sympozjach.

Jakie są plany rozwoju?

Kolejnymi etapami będzie przygotowanie kompatybilnych aplikacji pomagających w przygotowywaniu kontentu edukacyjnego: kreator multibooków (podręczników elektronicznych pozwalających na indywidualizacje nauczania zawężoną do potrzeb jednego ucznia, wybranego programu lub potrzeb jednej klasy), kreator testów narzędzie do tworzenia zindywidualizowanych zestawów zadań. W najbliższym roku szkolnym (do września 2015) 1 % udział w rynku szkół, w ciągu dwóch następnych lat 4%. Wejście z projektem na rynki Europy wschodniej - szkoły borykają się tam z podobnymi problemami jak w Polsce

Startupy

Dodaj startup