Mobile4biznes.pl - mobile marketing

marketing i reklama
http://mobile4biznes.pl
Finansowanie:
inkubator
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Tym razem przedstawiamy Wam Mobile4biznes.pl, czyli multikanałową platformę mobile marketingową. O projekcie opowiada Kamila Bryła.

  • Branża: marketing i reklama
  • Finansowanie: inkubator
  • Model biznesowy: inny

Tym razem przedstawiamy Wam Mobile4biznes.pl, czyli multikanałową platformę mobile marketingową. O projekcie opowiada Kamila Bryła.

Czym jest Mobile4biznes.pl?

Nasz projekt to interaktywna platforma internetowa do realizacji wysyłek wiadomości tekstowych SMS, SMS-ów głosowych, MMS-ów, E-maili oraz E-kuponów na telefon. Wszechstronne narzędzie, za pomocą którego możemy tworzyć całościowe oraz kaskadowe kampanie e-marketingowe. Serwis posiada także aplikację na telefon komórkowy do pobierania kuponów rabatowych.

Jaki problem rozwiązujecie?

Postawiliśmy na ułatwienie procesu tworzenia kampanii internetowych -  Mobile4biznes.pl umożliwia realizację całej kampanii za pomocą jednego narzędzia. Jeden moduł, np. SMS, może automatycznie wywoływać kolejny, np. E-mail. Do tego każdy Użytkownik może sprawdzać szczegółowe raporty z przeprowadzanych akcji, tak by mieć pełne informacje na temat podjętych działań. Przed stworzeniem Mobile4biznes.pl jedyną dostępną możliwością była wysyłka poszczególnych modułów z różnych serwisów, a żeby mieć pełne raportowanie, trzeba było zestawiać ze sobą oddzielne raporty. Naszym zdaniem taki proces jest procesem czasochłonnym, a jak wiadomo czas to pieniądz.

Do kogo kierujecie swoją usługę?

Platforma skierowana jest do sektora biznesowego. Naszymi Klientami mogą być zarówno małe firmy, które stawiają pierwsze kroki na rynku, średnie firmy, które pracują nad pozycją swojej marki, jak i duże firmy/ korporacje, które mają już swoje określone potrzeby i szukają narzędzia do wewnętrznej oraz zewnętrznej komunikacji z Klientami. Możliwości jest bardzo wiele. Jak wiemy, liczy się przede wszystkim pomysł jak dotrzeć z ciekawym komunikatem do odpowiedniej grupy i osiągnąć zamierzony efekt. Z przyjemnością doradzimy jak to zrobić, wystarczy się z nami skontaktować poprzez formularz na stronie internetowej.

Jaka jest Wasza konkurencja? Co jest Waszą przewagą nad nią?

Wiele serwisów oferuje tylko poszczególne wysyłki wiadomości, o których wspomniałam wcześniej. Naszą przewagą jest właśnie fakt, że większość narzędzi niezbędnych do komunikacji z Klientem zebraliśmy w jednym miejscu, stawiając na interaktywność z Użytkownikiem. Dajemy kompleksowe rozwiązania e-marketingowe i komfort użytkowania w postaci jednego panelu Użytkownika.

Jaki jest Wasz model biznesowy?

Naszym Użytkownikom proponujemy dwa modele biznesowe: Prepaid i Postpaid. W przypadku Prepaid Klient samodzielnie rejestruje się w platformie, kupuje punkty potrzebne do zrealizowania kampanii (łatwo to zmierzyć przy pomocy suwaków na stronie głównej projektu) i ją realizuje. Płatność obsługiwana jest przez system transakcyjny, a fakturę za zakupione punkty Użytkownik ma natychmiast na swoim Panelu. W modelu Postpaid, Klient podpisuje umowę z nami i realizuje wysyłki, płacąc za realizację już po jej zakończeniu. Tę formę rozliczenia rekomendujemy w przypadku wieloetapowych kampanii lub dłuższej formy współpracy. Serwis jest elastyczny i został zaprojektowany tak, aby Klient miał pełną kontrolę nad swoimi wydatkami i efektami swoich działań.

Kto stoi za projektem?

Za  projektem stoi pan Przemysław Hajek – Prezes firmy, właściciel agencji kreatywnej Panoko. Obecnie Mobile4biznes.pl rozwijane jest przez ponad dziesięć  kreatywnych osób oraz dwa zespoły developerów. Nasz zespół cały czas powiększa się o kolejnych specjalistów.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Nową odsłonę Mobile4biznes.pl w wersji Beta udostępniliśmy Klientom w kwietniu br. Projekt do tego czasu przeszedł wiele zmian, począwszy od funkcjonalności, a na kreacji wizualnej kończąc. W połowie roku została wdrożona aplikacja mobilna UpEye umożliwiająca pobieranie kuponów rabatowych na telefon dla Klientów indywidualnych (dostępna w Appstore oraz Android Market). W tym momencie kończymy implementację wszystkich funkcjonalności, które obraliśmy sobie jako pierwszy cel projektu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Radością napawa nas również fakt, że na ten moment posiadamy już ponad 130 aktywnych Użytkowników platformy. Widzimy kolejne obszary rozwoju, gdzie na dzień dzisiejszy Mobile4biznes.pl doskonale spełni się w roli serwisu łączącego różne formy komunikacji i reklamy na rynku.

W jaki sposób projekt jest finansowany?

Projekt finansowany jest przez Inkubator Przedsiębiorczości Technoboard – w tym miejscu chcielibyśmy podziękować Panu Mariuszowi Speryczyńskiemu za nieocenioną pomoc i zaangażowanie całego Zespołu Inkubatora w procesie tworzenia oraz wdrażania naszych pomysłów.

Jakie są plany rozwoju?

Przyznanie serwisowi Mobile4biznes.pl przez Technoboard nagrody za najlepszy start up 2010 roku sprawiło, że jeszcze bardziej uwierzyliśmy w siebie. Zmotywowało nas to do bardziej wytężonej pracy i aktualnie skupiamy się kilku aspektach:

  1. Produkt – cały czas udoskonalamy platformę o nowe funkcjonalności i chociaż przed nami zakończenie implementacji, to jest to tylko wdrożenie tego co zaplanowaliśmy wcześniej. Przed nami kolejne etapy związane z integracją oraz rozwojem narzędzi do komunikacji i reklamy on-line.
  2. Partner – poszukujemy ciekawych Partnerów biznesowych, którzy widzą potencjał w integracji swoich usług do masowej komunikacji ze swoimi Klientami. Tutaj możliwości są nieograniczone, a my jesteśmy otwarci na różne pomysły, które są w stanie przynieść wartość dodaną na rynku dla obydwu stron.
  3. Klient – do tej pory nasze działania skupiały się na współpracy z dotychczasowymi Klientami oraz wdrażaniu serwisu. Obecnie przygotowujemy się do kampanii reklamowej oraz zaprezentowania swoich możliwości na rynku. Jeśli posiadasz swoją firmę oraz chcesz dotrzeć do swoich Klientów szybko i skutecznie – na pewno o nas usłyszysz. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony albo subskrybowania naszego newslettera.

Startupy

Dodaj startup