MojMakeUp.pl - startup dedykowany kobietom

moda i uroda, lifestyle
http://mojmakeup.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
usługi premium, reklama
Udostępnij:

MojMakeUp.pl to nowy startup na polskim rynku, który specjalizuje się w tematyce wizażu. Na pytania odnośnie serwisu odpowiada nam jego współtwórczyni - Ela Bukowińska.

Czym jest Wasz projekt?

Mój Make Up to galeria makijaży stworzona dla profesjonalnych i początkujących wizażystek oraz wszystkich osób zainteresowanych wykonaniem makijażu. Posiada cechy portalu społecznościowego z możliwością przeglądania i dodawania makijaży opisanych krok po kroku. Celem portalu jest stworzenie zbioru dobrze opisanych make upów oraz promocja wizażystek je wykonujących. Jedną z ważniejszych funkcji serwisu jest umożliwienie użytkownikom łatwego dodawania zdjęć makijażu oraz opisu. Serwis posiada więcej funkcjonalności i cały czas dodawane są nowe. Można oceniać, komentować, obserwować innych, wysyłać i odbierać wiadomości, znaleźć wizażystki ze swojej okolicy, czy też poplotkować na forum. Ponadto portal organizuje konkursy, a najlepsze makijaże nagradzane są kosmetykami.

Jaki problem rozwiązujecie?

Niejednokrotnie można spotkać na kobiecych forach instrukcje jak wykonać jakiś makijaż krok po kroku. Oczywiście umieszczanie opisu oraz zdjęć na forum nie jest zadaniem zbyt przyjemnym. Związany jest z tym dodatkowy nakład pracy, taki jak umieszczanie zdjęć na zewnętrznych serwisach, czy troszczenie się o odpowiednie sformatowanie publikowanego opisu. W Mój Make Up proces dodawania makijażu został maksymalnie uproszczony, by jego dodawanie było przyjemne i szybkie. Ponadto makijaże są posegregowane wg kategorii (np. makijaż dla blondynki) i bez trudu można odnaleźć konkretny make up oraz dowiedzieć się jakie kosmetyki zostały użyte do jego wykonania.

Do kogo kierujecie swój produkt/swoją usługę?

Do wszystkich pasjonatów makijaży, jak i osób, które tylko okazjonalnie szukają propozycji makijażu. Serwis ze względu na tematykę jest głownie skierowany do kobiet, ale zarejestrowało się też kilku mężczyzn.

Jaka jest Wasza konkurencja? Co jest Waszą przewagą nad nią?

Na rynku istnieje duża ilość portali skierowanych dla kobiet. Jednak brakuje portalu tematycznego, zajmującego się wyłącznie makijażem. Istniejące serwisy nie dają możliwości dodawania własnych zdjęć wraz z opisem wykonania makijażu krok po kroku. Użytkownicy czasami zakładają takie galerie na forum, ale są one dość chaotyczne i trudno odnaleźć konkretny makijaż. Każdy z nich jest inaczej opisany lub wcale. Istnieją już zbliżone serwisy, ale dotyczą tematyki ubrań lub paznokci, a więc nie stanowią dla nas konkurencji. Z jednym z nich już współpracujemy. Konkurencję stanowi strona blogmakijaz.pl, gdzie użytkownicy mogą tworzyć galerie. Jednakże każdy makijaż posiada tylko jedno zdjęcie, brakuje opisu krok po kroku i czasu wykonania. Makijaże nie są posegregowane, nie istnieje wyszukiwarka makijaży, nie można skontaktować się z wykonawcą danej stylizacji.

Jaki jest Wasz model biznesowy?

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe. Aktualnie portal generuje niewielkie przychody z reklam, ale nie one są naszym celem. Planujemy dodać do serwisu katalog stron kobiecych z płatnymi wpisami oraz płatną usługę wyświetlania profilu danej wizażystki na stronie głównej. Ponadto, w niedalekiej przyszłości pragniemy poszerzyć swoją ofertę o kompleksową promocję osób i instytucji związanych z makijażem, w Internecie i poza nim. Wchodziłyby w to projektowanie identyfikacji wizualnej, usługi z zakresu informatyki, czy copywriting.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi studentka ASP w Katowicach, Elżbieta Bukowińska oraz absolwent informatyki, Sylwester Rogalski. Przy pisaniu artykułów współpracujemy z zaprzyjaźnionymi makijażystkami.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt ruszył oficjalnie w lipcu 2011 roku. Dotąd zarejestrowało się ponad 550 użytkowników, którzy opublikowali ponad 200 makijaży, a z każdym dniem te liczby rosną. Spotykamy się z bardzo pozytywnym odbiorem serwisu wśród makijażystek, co motywuje nas do dalszej pracy.

W jaki sposób projekt jest finansowany?

Projekt jest finansowany z własnych środków, wymyślony i wykonany przez właścicieli serwisu.

Jakie są plany rozwoju?

Będziemy starać się pozyskać coraz więcej wizażystek i także sponsorów (najlepiej firmy kosmetyczne) nagród w organizowanych konkursach. Planujemy cały czas ulepszać stronę i na pewno dodamy kilka nowych funkcjonalności, jak katalog stron kobiecych, możliwość promowania makijażystki na stronie głównej, katalog szkół związanych z wizażem i charakteryzacją oraz graficzne i informatyczne usługi, które pomogą kompleksowo promować swoją osobę w Internecie i poza nim.

Startupy

Dodaj startup