mr-fix.pl

motoryzacja, edukacja
http://mr-fix.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Odwiedzając warsztat, serwis samochodowy czy ASO niemal za wszystko trzeba zapłacić. Jednak wiele czynności można wykonać w samochodzie, bez użycia narzędzi czy sprzętu diagnostycznego - samodzielnie i bezpłatnie. mr-fix.pl to baza sprawdzonej wiedzy motoryzacyjnej w formie strony www oraz kanału na YouTube. Dostępna dla każdego chętnego, za darmo, bez rejestracji.

Jaki problem rozwiązujecie?

Główną zaletą jest wolny od rejestracji i darmowy dostęp do instrukcji i opisów procedur przeprowadzanych w samochodach osobowych. Wszystkie materiały dostępne w całości w języku polskim. Razem z mr-fix.pl można przeprowadzić krok po kroku np. kasowanie inspekcji serwisowej, kalibrację systemu Climatronic, uruchomić ukryte menu w wielu fabrycznych systemach nawigacji, odczytać kody diagnostyczne (DTC) pojazdu z wyświetlacza w zestawie wskaźników.

Do kogo kierujecie swój projekt?

mr-fix.pl jest doskonałym narzędziem dla każdego właściciela samochodu, a za razem świetnym źródłem informacji dla diagnostów, mechaników i elektroników mających styczność z zagadnieniami motoryzacyjnymi. W tej chwili cieszymy się popularnością głównie wśród indywidualnych użytkowników, ale i warsztaty zaczynają korzystać z naszego serwisu jako z kompendium wiedzy np. o systemie Audi MMI 2G.

Kto stoi za projektem?

Wyszukiwanie ciekawych procedur oraz opracowywanie autorskich publikacji, nagrywanie materiału wideo, montaż, publikacja artykułów, obsługa strony technicznej serwisu, pozycjonowanie - wszystkim zajmuje się Mateusz Bohosiewicz. Początkowo mr-fix.pl był prowadzony jako projekt hobbystyczny, aby w miarę wzrostu popularności przerodzić się w projekt, który jest w stanie na siebie zarobić.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Udostępniamy sporo informacji na temat systemów znanych z pojazdów VAG (Audi, Seat, Škoda, Volkswagen) oraz Volvo i Ford, ale cały czas rozpracowujemy tajniki elementów marek francuskich i japońskich. W tej chwili możemy się pochwalić miesięcznym ruchem na stronie www rzędu 25.000 - 30.000 odsłon przy 9.000 unikalnych użytkownikach, oraz ponad 150.000 wyświetleniami miesięcznie naszych filmów na kanale https://www.youtube.com/mrfixpl

Jakie są plany rozwoju?

Oprócz coraz większej ilości treści, planowana jest dystrybucja materiałów w formie off-line oraz sprzedaż indywidualnych kampanii reklamowych w formie banerów oraz lokowania produktów w filmach. Rozważana jest też możliwość publikacji treści przez naszych użytkowników (oczywiście po sprawdzeniu informacji przez moderatora w praktyce) - stawiamy na maksymalną rzetelność publikowanych informacji.

Startupy

Dodaj startup