Multipla.eu – nauka języka angielskiego przez internet

edukacja
http://www.multipla.eu/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, reklama
Udostępnij:

Serwis Multipla.eu umożliwia naukę języka angielskiego przez internet opartą na „miniserialu” przygodowym prezentowanym w trójwymiarowym świecie (3D Learning System) oraz na zestawie interaktywnych ćwiczeń.

Czym jest Wasz projekt?

Serwis Multipla.eu umożliwia naukę języka angielskiego przez internet opartą na „miniserialu” przygodowym prezentowanym w trójwymiarowym świecie (3D Learning System) oraz na zestawie interaktywnych ćwiczeń. Nauka języka odbywa się w "wirtualnej rzeczywistości". Użytkownik samodzielnie „kadruje obraz” na ekranie komputera oraz „decyduje” o tym, co i w którym momencie chce zobaczyć. Można obracać się dookoła, przybliżać i oddalać obraz poznając go z różnych perspektyw. Jeden ruch myszki umożliwia szczegółowe obejrzenie całego pleneru.

Jaki problem rozwiązujecie?

Wykorzystując serwis Multipla.eu nauka angielskiego staje się dużo atrakcyjniejsza i prawie tak ciekawa, jak niejedna gra przygodowa 3D. Podział tematyczny lekcji, wprowadzenie interaktywnych ćwiczeń oraz staranny, nieprzypadkowy dobór słownictwa i zwrotów pozwala opanować materiał dydaktyczny w dużo bardziej efektywny sposób niż podczas oglądania filmów i programów w oryginalnej wersji językowej.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Serwis Multipla.eu przeznaczony jest dla osób szukających efektywnego i nowoczesnego sposobu nauki języka angielskiego przez internet. Wykorzystujemy w tym celu szeroko stosowaną na świecie metodę uczenia się i kształtowania postaw społecznych – edutainment („nauka przez zabawę”). Proces uczenia się z wykorzystaniem tej metody przebiega dużo szybciej niż przy użyciu tradycyjnych sposobów. Jej wysoka skuteczność w została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi.

Kto stoi za projektem?

Michał Achtel – nauczyciel matematyki i programista o kwalifikacjach w zakresie implementacji zaawansowanych projektów internetowych (RIA) w technologii Flash/Flex. Osoba w 100% zaangażowana w realizację projektu Multipla.eu zarówno pod względem czasowym, jak i finansowym.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt został uruchomiony w połowie listopada 2011 i w chwili obecnej posiada już grupę kilkuset zarejestrowanych użytkowników. W lutym 2012 ponad 100 osób wzięło udział w prowadzonych testach aplikacji Multipla.eu, zakończonych udziałem w ankiecie. Serwis został dobrze oceniony przez obecnych i potencjalnych klientów. W opinii respondentów stanowi on wartościową pomoc dydaktyczną, wspomagającą proces nauki języka angielskiego.

Jakie są plany rozwoju?

Plany na przyszłość obejmują wprowadzenie nowych, istotnych z punktu widzenia użytkowników naszego serwisu funkcjonalności. Już wkrótce dodane zostaną kolejne poziomy zaawansowania (obecnie serwis przeznaczony jest głównie dla osób na poziomie intermediate i upper-intermediate), a nowe materiały dydaktyczne udostępnione zostaną w modelu freemium.

Startupy

Dodaj startup