Czym jest Wasz projekt?
Podstawową funkcją aplikacji Na Ratunek jest skrócenie czasu wezwania pomocy w przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia użytkownika. Jednocześnie z wezwaniem pomocy ma miejsce archiwizacja danych, które pomocne będą podczas działań służb takich jak policja, straż pożarna lub prokuratura. Dzięki dostępowi do Internetu przez komórkę na zewnętrzny serwer przesyłane będą koordynaty GPS telefonu, nagrany dźwięk oraz wykonane zdjęcia otoczenia. Umożliwi to organom ścigania łatwiejszy dostęp do kluczowych informacji, istotnie zwiększając szybkość ich działania. Przełoży się to również w sposób bezpośredni na skuteczność realizacji podstawowej funkcji służb jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom państwa.
Jaki problem rozwiązujecie?
Aplikacja została zaprojektowania w taki sposób, by w sytuacji zagrożenia użytkownik mógł w jak najmniejszej ilości kroków powiadomić o nim skutecznie i w tym samym czasie dać sygnał różnym podmiotom oraz zdefiniowanej wcześniej osobie. Jest innowacyjna pod względem technologicznym ze względu na dodatkowe, unikatowe sposoby wyzwalania alarmu. Poza standardowym użyciem dużego i widocznego przycisku lub widgetu, alarm w prosty sposób można skonfigurować tak, aby wyzwalał się w trakcie wstrząsu/upadku, wyjęcia słuchawek z zablokowanego telefonu , kilkukrotnego przycisku „power” w telefonie oraz poprzez użycie przycisku urządzenia zewnętrznego HTC Fetch. Wygenerowane podczas alarmu dane mogą posłużyć np. podczas poszukiwania zaginionej osoby lub jako dowód w prowadzonych postępowaniach policyjno-sądowych.
Do kogo kierujecie swój projekt?
Grupy docelowe dla rozwiązania Na Ratunek: prywatni użytkownicy urządzeń mobilnych oraz ich bliscy, firmy ochroniarskie, które chcą zapewnić swoim klientom lepsze usługi, wsparte najnowocześniejszymi technologiami
Kto stoi za projektem?
Andrzej Urbanowicz – programista Android Paweł Urbanowicz – programista Android Ewa Wojtach – programista Android Piotr Trzaskowski – Graphic/UX/UI designer
Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?
Aktualnie projekt Na Ratunek dostępny jest w sklepie Google Play pod tym linkiem.
Jakie są plany rozwoju?
Kolejnym krokiem w rozwoju aplikacji będzie konfrontacja z oczekiwaniami firm ochroniarskich i stworzenie dla ich potrzeb odpowiednich funkcjonalności oraz dodatkowych interfejsów.