nagroderek.pl - konkursy i nagrody

marketing i reklama
http://nagroderek.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, reklama
Udostępnij:

nagroderek.pl to nowy serwis będący jednocześnie serwisem konkursowym oraz narzędziem marketingowym. Na pytania dotyczące projektu odpowiadają jego twórcy - Wojciech Zając i Artur Mika.

Czym jest Wasz projekt?

Portal nagroderek.pl jest miejscem, gdzie spotkać się mogą przedsiębiorcy (Partnerzy), którzy chcą zareklamować swoje usługi oraz Użytkownicy, którzy cenią sobie dobrą zabawę i chcą wygrywać nagrody w konkursach. Zasada działania portalu nagroderek.pl polega na publikowaniu przez Partnerów konkursów z nagrodami, w których biorą udział zarejestrowani Użytkownicy. Obie strony czerpią korzyści:

  • Partnerzy - promują swoją działalność w nowoczesny sposób.
  • Uczestnicy konkursów – mają możliwość wygrywania atrakcyjnych nagród w konkursach z jasno określonymi zasadami, gdzie każdy ma jednakowe szanse na zwycięstwo.

Udział w konkursie polega na cyklicznym otwieraniu w przeglądarce strony konkursu oraz zdobywaniu punktów w określony przez Partnera sposób. Zwycięzcą konkursu zostaje Użytkownik, który podczas jego trwania zdobędzie największą ilość punktów.

Jaki problem rozwiązujecie?

W Internecie istnieje wiele stron o tematyce konkursowej, jednak w większości są to jedynie serwisy informujące o organizowanych w sieci konkursach. Brak jest jednego miejsca, w którym firmy mogłyby promować swoje usługi w taki właśnie sposób, mając w ręce gotowe narzędzia do organizacji konkursu. Chcemy wypełnić tę lukę i zaproponować miejsce, gdzie spotkają się firmy poszukujące nowych klientów oraz użytkownicy lubiący dobrą zabawę i wygrywanie nagród.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasza oferta partnerska jest skierowana przede wszystkim do firm, których oferta ma charakter B2C. Nie ograniczamy jednak oferty do konkretnych branż - konkursy mogą wystawić (co pokazują już zarejestrowani Partnerzy) zarówno firmy oferujące usługi, jak i produkty o różnorodnej specyfice (usługi IT, szkoleniowe, odzież, sprzęt RTV). Nagrodynie muszą pochodzić z oferty firmy – ważne, aby nagroda była na tyle atrakcyjna, aby przyciągnąć do konkursu jak największą liczbę Użytkowników, którzy zapoznają się z ofertą Partnera.

Użytkownikami portalu są główne ludzie młodzi, spędzający dużo czasu w Internecie – to na ich aktywność liczymy najbardziej.

Jaka jest Wasza konkurencja? Co jest Waszą przewagą nad nią?

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się wśród firm portale umożliwiające zakupy grupowe. Taką właśnie formę promocji wybiera obecnie znaczna część przedsiębiorców. Proponujemy alternatywne rozwiązanie - tańsze i zarazem trwalej wiążące użytkowników z wybraną marką.

W Internecie jest kilka stron, które udostępniają nagrody lub punkty za pewne aktywności. Znaczna część z nich jest jednak odpłatna. Na naszym portalu wygrać nagrodę można w zupełności za darmo. Dodatkowo w naszych konkursach oferowane są różnorodne nagrody, często o znacznej wartości (np. konsola Wii, usługi SPA).

Jaki jest Wasz model biznesowy?

W pierwszym okresie działalności Portalu skupiamy się na pozyskaniu jak największej liczby Partnerów, dlatego też proponujemy firmom promocyjne warunki rejestracji i wystawiania konkursów. W swojej ofercie posiadamy szeroki wachlarz możliwości promowania marki Partnera w konkursach oraz na poszczególnych stronach Portalu – część z tych funkcjonalności udostępniamy Partnerom odpłatnie.

Udział w konkursie dla Użytkowników jest darmowy. Dla bardzo aktywnych Użytkowników przygotowaliśmy specjalne (odpłatne) pakiety abonamentowe, które umożliwiają udział w więcej niż jednym konkursie równocześnie.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcami i współwłaścicielami portalu są dwaj koledzy jeszcze z czasów studiów (razem ukończyli informatykę na AGH) - Wojciech Zając i Artur Mika.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Portal został udostępniony w połowie roku grupie użytkowników na 3-miesięczny okres beta testów, w trakcie którego zebraliśmy bardzo cenny feedback. Ciężko pracowaliśmy, aby sprostać wymaganiom postawionym przez Użytkowników, ale dzięki temu udało się oficjalnie otworzyć Portal 21 listopada tego roku.

W chwili obecnej mamy zarejestrowanych 250 Użytkowników oraz 9 Partnerów. Portal posiada również swoją stronę na Facebooku, gdzie mamy blisko 500 fanów.

W jaki sposób projekt jest finansowany?

Projekt jest dotychczas w całości finansowany ze środków własnych. Chętnie podejmiemy współpracę z inwestorem, który w zamian za udział w zyskach, chciałby pomóc nam w wypromowaniu portalu.

Jakie są plany rozwoju?

Mamy przygotowaną strategię rozwoju portalu na najbliższych kilka miesięcy. To nie tylko nowe funkcjonalności, które planujemy wdrożyć, ale również kampanie promujące nasz serwis. Jesteśmy również w ciągłym kontakcie z Użytkownikami portalu, którzy chętnie dzielą się z nami swoimi opiniami i podsuwają nowe pomysły, za co serdecznie im dziękujemy.

Zachęcamy firmy zainteresowane promowaniem swoich usług na portalu oraz wszystkich łowców nagród do odwiedzenia portalu (www.nagroderek.pl) oraz do kontaktu z nami: [email protected].

Startupy

Dodaj startup