naszacukrzyca.pl

zdrowie i uroda
www.naszacukrzyca.pl
Finansowanie:
dotacja z UE
Model biznesowy:
abonament, reklama
Udostępnij:

naszacukrzyca.pl to serwis dla wszystkich, którzy chcą lepiej i łatwiej prowadzić swoją cukrzycę. Zarówno dla diabetyków z cukrzycą typu 1 jak i typu 2. To propozycja dla każdego, bez względu na to czy leczy się przy pomocy tabletek, penów czy pompy insulinowej.

Czym jest Wasz projekt?

naszacukrzyca.pl to serwis dla wszystkich, którzy chcą lepiej i łatwiej prowadzić swoją cukrzycę. Zarówno dla diabetyków z cukrzycą typu 1 jak i typu 2. To propozycja dla każdego, bez względu na to czy leczy się przy pomocy tabletek, penów czy pompy insulinowej. Serwis zawiera narzędzia do codziennego użytkowania przez osoby chore na cukrzycę: Dzienniczek Samokontroli, Kalkulator Dawki Insuliny, Kalkulator Posiłku, Akademia Wiedzy Diabetyka i Informator o usługach NFZ. Dodatkowo aplikacje mobilne na telefony z Androidem i iPhone.

Jaki problem rozwiązujecie?

naszacukrzyca.pl to nie jest zwykła strona dla diabetyków ani kolejny serwis informacyjny! To narzędzie, dzięki któremu można z łatwością opanować leczenie cukrzycy. Problem cukrzycy dotyczy prawie 2,5 miliona pacjentów w Polsce. Każdy z nich codziennie powinien monitorować przebieg swojej choroby - kontrolować poziom cukru, dostosowywać dawki insuliny, odpowiednio komponować posiłki a następnie gromadzić te dane, analizować i wyciągać wnioski w ramach samokontroli. Wszystkie te czynności są konieczne w leczeniu i stanowią zestaw informacji dla lekarza podczas wizyty.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Adresatami projektu są dwie grupy. Przede wszystkim chorzy na cukrzycę oraz ich najbliższe otoczenie stanowiące ogromną liczbę potencjalnych klientów. Drugą grupę stanowią firmy i przedsiębiorstwa, które produkują lub dystrybuują produkty dla których diabetycy stanową potencjalną grupę docelową.

Kto stoi za projektem?

Serwis został przygotowany w oparciu o wiedzę medyczną popartą doświadczeniem w wieloletnim prowadzeniu cukrzycy przez specjalistów: lekarzy i dietetyków, pacjentów z cukrzycą typu 1 i 2 oraz niezwykłych ekspertów - rodziców dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis osiągnął pełną funkcjonalność. Wszystkie aplikacje na www oraz aplikacje mobilne (Android i iOS) są dostępne. Projekt systematycznie rozwija grono użytkowników.

Jakie są plany rozwoju?

Poszerzanie grupy Użytkowników, podnoszenie jakości obsługi i rozwój części społecznościowej serwisu.

Startupy

Dodaj startup