NieParzęKawy.pl

kariera i rekrutacja, społeczność
http://www.nieparzekawy.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
usługi premium, reklama
Udostępnij:

NieParzęKawy.pl jest serwisem zbierającym opinie od praktykach i stażach z pierwszej ręki - od osób które je odbyły. Powstał on z myślą o wszystkich praktykantach oraz stażystach w Polsce. W naszej obecnej, rozwijającej się gospodarce coraz trudniej o pracę bez doświadczenia.

Czym jest Wasz projekt?

NieParzęKawy.pl jest serwisem zbierającym opinie od praktykach i stażach z pierwszej ręki - od osób które je odbyły. Powstał on z myślą o wszystkich praktykantach oraz stażystach w Polsce. W naszej obecnej, rozwijającej się gospodarce coraz trudniej o pracę bez doświadczenia. Z tego powodu każdy młody człowiek, wkraczający w życie zawodowe, rozpoczyna je od praktyk – często bezpłatnych. Warto wiedzieć gdzie nasza praca zostanie doceniona i przede wszystkim zdobędziemy cenne doświadczenie. Z drugiej strony, niedługo serwis pozwoli na szybkie dotarcie do zainteresowanych praktykami.

Jaki problem rozwiązujecie?

Poszukujący doświadczenia wiedzą jak trudno dostać się na dobrą i płatną praktykę. Nawet jeżeli cały sztab HRowców i każdy portal pracy jaki odwiedziliśmy mówi nam, że na tej praktyce w końcu dostaniemy odpowiedzialne zadania, nauczymy się wiele i jeszcze nam za to zapłacą. Niestety to nie znaczy, że w faktycznie będzie tak kolorowo. Dokładnie dlatego powstał portal NieParzęKawy.pl - już nigdy więcej nie mamy zamiaru parzyć kawy! MISJA SERWISU: Dostarczać najrzetelniejszych informacji o praktykach i stażach z pierwszej ręki – od Praktykantów dla Praktykantów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt w obecnej formie kierowany jest do studentów i absolwentów którzy poszukują dobrych praktyk/staży i nie chcą trafić do firmy w której wykonywać będą mało ambitne zadania. Stale powiększająca się baza ocen pozwala zorientować się w jakim miejscu warto zdobywać doświadczenie, a w jakim jest to mało realne. A po odbytych praktykach mogą się podzielić swoimi doświadczeniami z innymi. W kolejnej fazie rozwoju serwis kierowany będzie również do praktykodawców pozwalając wzbogacać swoje profile oraz zamieszczać oferty praktyk/staży – łatwo docierając tym samym do zainteresowanych.

Kto stoi za projektem?

Zespół NieParzęKawy.pl tworzą obecnie dwie osoby: Łukasz Juskowiak - zapalony i doświadczony uczestnik praktyk i staży, zarówno na rynku polskim jak i zagranicą oraz Kamil Matysik - przedsiębiorca z kilkuletnim stażem. Wierzymy, że zderzenie dwóch spojrzeń - praktykobiorcy oraz praktykodawcy będzie bardzo korzystne dla rozwoju projektu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt wystartował 3 listopada 2012 - obecnie po 2 tygodniach działania posiadamy już stale rosnącą, ciekawą bazę wartościowych opinii. Choć jest to pierwsza, bardzo okrojona wersja serwisu, dzięki osiągnięciu pierwszego planowanego punktu rozwoju, rozpoczynamy aktywną promocję. W przeciągu kilku miesięcy powinniśmy dojść do wszystkich założonych na początku funkcjonalności.

Jakie są plany rozwoju?

Najbliższe miesiące upłyną nam podczas aktywnej promocji serwisu oraz dokładaniu założonych w projekcie funkcjonalności. W przyszłym roku planujemy wejść na ościenne rynki zagraniczne.

Startupy

Dodaj startup