NotesLand

rozrywka, e-commerce
notesland.com/
Finansowanie:
fundusz, własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Nasz produkt - serwis internetowy www.notesland.com - daje osobom grającym na instrumentach możliwość nabycia zapisów nutowych zarówno starszych jak i tych najnowszych przebojów muzycznych. Dzięki odpowiedniemu wykształceniu muzycznemu i wieloletniej praktyce nuty piszemy samodzielnie "ze słuchu". Daje nam to możliwość udostępnienia zapisu nutowego dowolnego utworu tego samego dnia, w którym nastąpiła jego premiera.

Jaki problem rozwiązujecie?

Ogromna większość osób grających na instrumentach robi to z pasji lub chęci imponowania innym. Chcą grać utwory popularne i te, których sami słuchają. Dostęp do zapisów nutowych takich utworów w wielu przypadkach jest wręcz niemożliwy bo nikt ich nie wydaje na bieżąco. Doświadczyliśmy tego sami, kiedy w młodości uczyliśmy się grać. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i stworzyć miejsce gdzie w każdej chwili z dowolnego miejsca na świecie będzie można w niskiej cenie zakupić nuty większości aktualnych hitów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasza oferta jest skierowana to osób w każdym wieku, których pasją jest muzyka i gra na instrumentach. Potwierdza to różnorodność naszych klientów.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoją 2 osoby - Piotr Żbikowski oraz Łukasz Krzysiak. Wpadli oni na podobny pomysł stworzenia portalu z nutami zanim jeszcze się poznali. Po 3 latach znajomości i ciężkiej pracy udało się wdrożyć pomysł w życie.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Od kwietnia 2015 nasz portal www.notesland.com jest już dostępny w sieci. Z każdym kolejnym miesiącem ilość sprzedawanych przez nas nut wzrasta. Obecnie jest to kilkaset sztuk miesięcznie.

Jakie są plany rozwoju?

Zamierzamy zdobywać klientów z kolejnych krajów europejskich. Nasz serwis jest obecnie prowadzony w 3 językach. Prowadzimy też rozmowy w sprawie połączenia z innym startupem, którego produkt mógłby uzupełnić nasze portfolio i bardzo pomóc na arenie międzynarodowej. Zaczynamy szukać inwestora, który wesprze nas w realizacji tego celu.

Startupy

Dodaj startup