OddamOdpady.pl

inna, rozrywka, lifestyle, społeczność, edukacja
http://oddamodpady.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

OddamOdpady.pl to pierwsza w Polsce (prawdopodobnie także na świecie) platforma do wymiany informacji o źródłach odpadów przydatnych do kreatywnego recyklingu, kierowana zarówno do osób fizycznych (artystów, pasjonatów, nauczycieli) oraz przedsiębiorców.

Czym jest Wasz projekt?

OddamOdpady.pl to pierwsza w Polsce (prawdopodobnie także na świecie) platforma do wymiany informacji o źródłach odpadów przydatnych do kreatywnego recyklingu, kierowana zarówno do osób fizycznych (artystów, pasjonatów, nauczycieli) oraz przedsiębiorców. Projekt powstaje z potrzeby odczuwanej przez nas i znajomych "z branży". Najważniejsze funkcje to umożliwianie umieszczania ogłoszeń o oddawanych odpadach oraz organizowanie zbiórek konkretnych surowców. Pełni także funkcję portalu społecznościowego pasjonatów upcyklingu i świadomych przedsiębiorców.

Jaki problem rozwiązujecie?

Ze względu na szeroką grupę docelową OddamOdpady.pl rozwiązuje kilka problemów. Pomaga pasjonatom kreatywnego recyklingu znaleźć źródła odpadów (co nie jest łatwe). Stanowi bazę pasjonatów i specjalistów kreatywnego recyklingu, ułatwia nawiązywanie kontaktów. Wspomaga gospodarowanie odpadami na każdym poziomie, przedłuża cykl życia przedmiotów. Sekcja informacyjna rozwiązuje wątpliwości każdego obywatela (każdy produkuje odpady), ułatwia komunikowanie urzędom.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Odbiorcami serwisu są osoby zainteresowane tematyką odpadów, pasjonaci, ekoodpowiedzialni, twórcy, nauczyciele itd. z całej Polski. OddamOdpady.pl to świetna baza do prowadzenia kampanii edukacyjnych - narzędzie marketingu i CSR dużych marek (i ich agencji PR). Ponadto pod brandem OddamOdpady.pl prowadzimy zbiórki odpadów "w realu" - do współpracy zapraszamy firmy recyklingowe, które są świadome siły tkwiącej we właściwym marketingu.

Kto stoi za projektem?

Za funkcjonalnością OddamOdpady.pl, promocją, strategią rozwoju oraz modelem biznesowym stoi Kaśka. Od dwóch lat bada zjawisko kreatywnego recyklingu, prowadzi bloga, organizuje liczne warsztaty upcyklingowe. Współtworzy inicjatywy w obszarze upcyklingu, rękodzieła, zrób-to-sam, projektowania. Interesuje się innowacjami i biznesem społecznym, studiuje zarządzanie, jest laureatką rankingu "50 Kreatywnych w Biznesie" magazynu Brief. Za realizacją serwisu OddamOdpady.pl stoi para programistów z wieloletnim doświadczeniem Monika i Grzegorz oraz świetnie rysujący grafik Tomek.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Minimalne funkcjonalności serwisu działają obecnie w wersji beta. Rozwijamy funkcje związane z komunikacją i budowaniem społeczności oraz bazą wiedzy związanej z recyklingiem. Przez pół roku informacje o oddawanych i poszukiwanych odpadach społeczność wymieniała na naszym FP na Facebooku - skutecznie zakończyło się kilkanaście akcji z całej Polski (świetny wynik!). Prowadzimy także fizyczne zbiórki, warsztaty i networkingi odpadowe przy okazji targów i imprez wpisujących się w temat kreatywnego recyklingu. Obecnie pozyskujemy partnerów i patronów projektu. Oraz pierwszych klientów.

Jakie są plany rozwoju?

Chcielibyśmy aby OddamOdpady.pl stał się rozpoznawalną marką wspierająca działania B2C w zakresie działań CSR i marketingu branży odpadowej; kompendium wiedzy o recyklingu w Polsce; silne wsparcie edukacji ekologicznej i rozwoju kreatywności u dzieci i dorosłych - te cele chcielibyśmy osiągnąć budując sieć współpracy z wieloma istniejącymi już organizacjami. Chcielibyśmy zbudować społeczność pasjonatów recyklingu na teranie całej Polski, także w mniejszych miejscowościach.

Startupy

Dodaj startup