odsiew

inna, rozrywka, marketing i reklama, zakupy grupowe
www.odsiew.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Odsiew to nowa platforma do tworzenia, wyszukiwania oraz analizy ofert i ich odbiorców z elementami grywalizacji. Odsiew wykorzystuje do maksimum przetwarzane dane oraz ruch i zamienia standardowy i żmudny proces przeglądania ofert w szybki, w pełni transparentny ale przede wszystkim ciekawy proces odkrywania nowych możliwości.

Jaki problem rozwiązujecie?

Ogromna ilość ofert, niewielka ilość czasu na decyzje i często niezbyt konkretne wymagania sprawiają, że proces wyszukiwania treści zamienia się tak na prawdę w proces odsiewania treści nie będącej przedmiotem zainteresowania. Przykładowo: poszukując pokoju do wynajęcia w istniejących serwisach pobieżnie przechodzimy przez listę wyników a oferty mogące być interesujące otwieramy w dodatkowym oknie przeglądarki. Następnie tak odsiane oferty przeglądamy bardziej dokładnie Taki proces wyszukiwania/odsiewania jest dobry i powszechny, wymaga jednak transparentnych mechanizmów, które go przyspieszą, ujednolicą i dodadzą nowe niezbędne atrybuty. Użytkownicy potrzebują natychmiastowo poznać JAK i DLACZEGO konkretna oferta spełnia ich preferencje lub czy jest popularna/rekomendowana.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt kierujemy do wszystkich użytkowników Internetu, którzy szukają dopasowanych ofert lub chcą odkryć nowe propozycje. Także dla dostawców treści system dostarcza nowe możliwości - ich oferta dociera tylko do osób które ją zamówiły, potrafi zweryfikować czy oferta jest w ogóle zamawiana (czy jest popyt) i przez kogo oraz jaka jest konkurencja - czy ma lepszy zasięg a jeśli tak to dlaczego.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Celem naszego projektu jest dostarczenie jak najlepszej informacji zwrotnej (ponad 100 wskaźników i metryk) i to za tą informacje, a nie za "suche" dodawanie ofert będą płacić dostawcy. Ponadto udostępnione będą metody gamifikacji szyte na miarę pod konkretnego dostawce lub pod cały dział tematyczny.

Kto stoi za projektem?

Odsiew to typowy projekt rozwijany po godzinach i przekształcany obecnie w pełny projekt biznesowy. Szukamy osób które pomogą rozwijać projekt biznesowo/marketingowo/wizerunkowo. Chętnie porozmawialibyśmy także o wsparciu finansowym/mentorskim projektu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest w fazie MVP - został udostępniony online do wstępnej prezentacji, a oferty są demonstracyjne. Dostępnych jest już kilka z wielu planowanych przeglądarek tematycznych. Można dodawać także oferty. Panel do samej analizy dystrybucji zostanie uruchomiony w kwietniu, a pozostałe funkcje chcemy zaprezentować w połowie roku.

Jakie są plany rozwoju?

Dodanie nowych przeglądarek tematycznych, dokończenie silnika mechanizmu grywalizacji pomiędzy dostawcami i docelowymi klientami, dodanie wyszukiwania lokalnego, wypracowanie skutecznego UX oraz dokończenie kompleksowej analizy dystrybucji.

Startupy

Dodaj startup