Ogarniamprad.pl

płatności i rozliczenia, biznes i finanse, zakupy grupowe
ogarniamprad.pl
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Ogarniamprad.pl to pierwsza w Polsce platforma umożliwiająca odbiorcom domowych i firmowym tworzenie grup zakupowych oraz zakup prądu w ramach aukcji grupowych. Podstawową funkcjonalnością platformy jest system aukcji odwróconych dla grupowych zakupów energii elektrycznej, czyli aukcji on-line gdzie zainteresowani sprzedawcy licytują się między sobą, proponując jak najniższą cenę za 1kWh zainteresowanym odbiorcom. Im większa będzie grupa zainteresowanych zakupem energii, tym korzystniejsza może być oferowana przez sprzedawców cena energii na danej aukcji.

Jaki problem rozwiązujecie?

Grupowe zakupy energii elektrycznej na polskim rynku to żadna nowość. Od kilku lat tego rodzaju procedury realizowane są skutecznie przez jednostki samorządu terytorialnego, które wspólnymi siłami angażują jak największą liczbę przynależnych im instytucji, budując tym samym coraz większe grupy zakupowe. Jednak, w Polsce jest około 13 mln gospodarstw domowych oraz 3,5 mln firm, dla których do tej pory grupowe zakupy prądu były niedostępne. Nikt bowiem nie proponował im takich rozwiązań. Do tej pory.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Platforma kierowana jest do gospodarstw domowych oraz firm. Dedykowana jest wszystkim, którym zależy na oszczędzaniu energii elektrycznej, a przy tym również oszczędności w budżecie domowym lub firmowym. Projekt szczególnie może przypaść do gustu osobom aktywnie poszukującym rozwiązań pozwalających obniżyć koszty energii elektrycznej.

Kto stoi za projektem?

Operatorem portalu jest kWh Danuta Staniszewska.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Zainteresowani grupowymi zakupami prądu mogą już rejestrować się na platformie. Cały czas pozyskujemy nowych sprzedawców, zachęcając ich by aktywnie przyłączali się do licytacji podczas nowych aukcji. Im więcej odbiorców chętnych na zmianę sprzedawcy rejestruje się na platformie, tym większe mają oni możliwości na osiągnięcie korzystnej ceny.

Jakie są plany rozwoju?

Brak zdecydowanej postawy w sprawie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej oraz brak narzędzi wspomagających skuteczną negocjację cen energii kosztuje nas, drobnych konsumentów energii elektrycznej, stanowczo za dużo. Celem Ogarniamprad.pl jest zwiększenie konkurencyjności na rynku, a przy tym również edukacja.

Startupy

Dodaj startup