Otodojazd.pl

transport i komunikacja, społeczność
http://www.otodojazd.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Otodojazd.pl to portal ogłoszeniowy wspierający i popularyzujący ideę wspólnych przejazdów samochodem jako sposobu niezawodnej, oszczędnej i wygodnej formy podróżowania.

Czym jest Wasz projekt?

Otodojazd.pl to portal ogłoszeniowy wspierający i popularyzujący ideę wspólnych przejazdów samochodem jako sposobu niezawodnej, oszczędnej i wygodnej formy podróżowania. Największą innowacją serwisu jest wyszukiwarka wykorzystująca geolokalizację tras. Wyszukiwanie znajduje ogłoszenia nie tylko w obrębie zdefiniowanych miast, ale również wszystkie ogłoszenia "po drodze", dzięki czemu użytkownik ma szansę znaleźć ogłoszenia nie tylko dla zdefiniowanej trasy ale również ogłoszenia osób przejeżdżających po trasie.

Jaki problem rozwiązujecie?

Bardzo wiele osób każdego ranka wsiada we własne samochody aby dojechać do pracy. Większość z nich podróżuje samotnie wydając kilkaset złoty miesięcznie na paliwo. Poprzez zamieszczanie ogłoszeń umożliwiamy znalezienie osób cyklicznie dojeżdżających w tym samym kierunku. Dzięki wspólnym dojazdom użytkownik ogranicza koszty, zawiera nowe znajomości, a także przyczynia się do ochrony środowiska i poprawy komfortu ruchu na drogach.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt stworzony głównie z myślą o ludziach stale dojeżdżających do pracy oddalonej od miejsca zamieszkania, ale jego grupą docelową mogą być również autostopowicze.

Kto stoi za projektem?

Od początku za projektem oraz wykonaniem stoi Piotr Kowalski wraz z żoną Katarzyną.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt został uruchomiony z początkiem września 2012 roku. Trudno jeszcze mówić o jakiś wynikach, ale w ciągu dwóch tygodni od uruchomienia w bazie danych otodojazd.pl zamieszczono 120 ogłoszeń.

Jakie są plany rozwoju?

W najbliższym czasie planujemy odświeżenie layoutu serwisu, następnie rozbudowę o system komentarzy jak i rezerwacji miejsc online. W dalszej przyszłości planowana jest wersja mobilna serwisu na smartphony z iOS i Androidem.

Startupy

Dodaj startup