OvuFriend.pl

zdrowie i uroda, dzieci i parenting, edukacja
http://ovufriend.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, freemium
Udostępnij:

OvuFriend - wykorzystuje naukę i analizę danych, aby pomagać kobietom zrozumieć ich płodność, szybciej zajść w ciążę i wykryć problemy z płodnością na wczesnym etapie.

Czym jest Wasz projekt?

OvuFriend to aplikacja webowa i mobilna analizująca płodność kobiet. Wykorzystuje naukę i analizę danych aby pomagać kobietom zrozumieć ich płodność, szybciej zajść w ciążę lub wykryć problemy z płodnością na wczesnym etapie.

Jaki problem rozwiązujecie?

Pomagamy kobietom szybciej zajść w ciążę lub wykryć problemy z płodnością na wczesnym etapie. Już ponad 15% par w Polsce i na świecie ma problemy z zajściem w ciążę, a co trzecia kobieta cierpi na problemy związane ze zdrowiem intymnym (niepłodność, pcos, endometrioza, problemy endokrynologiczne etc.).

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do kobiet! Skupiamy się teraz na kobietach mających problem z zajściem w ciążę, lub chcących poznać swoją płodność, wykryć potencjalne problemy z płodnością.

Kto stoi za projektem?

Doświadczone osoby zarówno z wiedzą z zakresu zdrowia ginekologicznego, płodności kobiet jak i eksperci od metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, oraz z wiedzą biznesową zdobytą w Polsce i USA.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

OvuFriend przez dłuższy czas działał jako prężna i największa w Polsce społeczność kobiet starających się o ciążę z możliwością prowadzenia kalendarza cyklu pomagającego m.in. w analizie cykli miesiączkowych, określeniu dni płodnych, owulacji i szans na zajścia w ciążę. Analizowane i zbierane były dane dotyczące płodności kobiet, cykli miesiączkowych, zdrowia, leków, chorób, nastroju i wiele innych. Powstały również kontynujacje OvuFriend - platforma dla kobiet w ciąży i dla Mam po porodzie, małych dzieci. W marcu 2018 OvuFriend otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i rozpoczęło projekt badawczo naukowy stworzenia algorytmów sztucznej inteligencji (bazujących na milionach danych dotychczas zebranych od użytkowniczek systemu) analizujących płodność jak i wykrywających problemy na wczesnym etapie. Projekt został wsparty merytorycznie przez Google for Startups (Residency Program) i BlackBox w San Francisco.

Jakie są plany rozwoju?
Change lives. Change the world.

Startupy

Dodaj startup