Photler

turystyka, aplikacje
photler.com/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Photler jest kreatorem stron internetowych dla fotografów. Do jego głównych założeń należy zapewnienie im przestrzeni do prezentacji swoich zdjęć oraz inspirowanie fotografów z całego świata do podróżowania. Szczególnie istotną cechą portalu jest możliwość sprzedaży swoich fotografii bezpośrednio ze strony internetowej, bez prowizji. To użytkownik ustala cenę swoich zdjęć i cała kwota trafia do niego. Photler kładzie duży nacisk na zapewnienie rozgłosu swoim użytkownikom, poprzez udostępnianie zdjęć oraz galerii na portalach social media i stronie głównej serwisu. Dodatkową funkcjonalność zapewnia mu innowacyjny sposób prezentacji swoich galerii na interaktywnej mapie świata, do której bardzo łatwo można „przypiąć” albumy, oraz możliwość wzbogacenia swojej strony o bloga.

Jaki problem rozwiązujecie?

Photler to rozwiązanie dla osób, które nie chcą płacić wielkich sum pieniężnych za stworzenie profesjonalnej strony internetowej. Dzięki niemu jest to możliwe bez konieczności wprowadzania linijki kodu. Kreator jest bardzo intuicyjny, przez co proces tworzenia swojego portfolio to kwestia maksymalnie kilku minut. Photler to połączenie prostoty z funkcjonalnością.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt kierowany jest głównie do fotografów podróżniczych. Pomimo popularności tej dziedziny, nie zaprojektowano do tej pory web buildera spełniającego wymagania tej branży. Photler jest jednak elastyczny i wyłączając pokazywanie mapy świata na swojej stronie, może funkcjonować z powodzeniem jako portfolio do każdego innego typu fotografii.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Oferujemy trzy plany użytkowania. Każdy z nich oferuje poszerzoną funkcjonalność w porównaniu do poprzedniego. Wysokość opłat (na zasadzie abonamentu), różni się w zależności od wyboru sposobu płatności: miesięcznie lub rocznie. Dodatkowym źródłem zarobków, będzie współpraca z klientami biznesowymi i agencjami, które będą chciały pozyskać niepublikowane wcześniej wysokiej jakości zdjęcia.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą jest Piotr Kulczycki, założyciel poznańskiej agencji interaktywnej Crafton i pasjonat fotografii podróżniczej. Do chwili obecnej odwiedził prawie 100 krajów, fotografując najdalsze zakątki ziemi. Dziesięć lat temu sam stworzył swoje portfolio internetowe, co przyniosło mu uznanie w gronie fotografów, jak i projektantów stron internetowych. W krótkim czasie otrzymał kilkadziesiąt zapytań o zaprojektowanie tego typu strony na zamówienie, w ramach pracy jego agencji. Oczywistą decyzją, było dla Piotra dostarczenie reszcie entuzjastów fotografii narzędzia, umożliwiającego tworzenie profesjonalnych stron internetowych w prosty sposób, nie ponosząc przy tym dużych kosztów.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt znajduje się w fazie rozwoju i pozyskiwania nowych użytkowników. Photler ma pół tysiąca osób testujących wszystkie jego funkcje i niezawodność. Pomimo iż finalna wersja nie jest jeszcze dostępna Photler posiada także grupę płatnych użytkowników.

Jakie są plany rozwoju?

Do planów rozwojowych serwisu Photler, zaliczamy: dodanie "marketplace", zwiększenie liczby szablonów, wprowadzenie wizualnego kreatora bloga, rozpoczęcie działalności własnego kanału na YouTube, prowadzenie podcastów oraz w przyszłości ekspansja na inne branże niż fotografia.

Startupy

Dodaj startup