ProAdapt

inna, nieruchomości, aplikacje
al. Kasztanowa 18-20 53-125 Wrocław
Finansowanie:
dotacja z UE
Model biznesowy:
inny, abonament, pośrednictwo, reklama
Udostępnij:

ProAdapt.pl to innowacyjny serwis internetowy, który łączy w sobie 2 rynki: rynek projektów gotowych oraz rynek działek budowlanych. Każdy użytkownik serwisu otrzyma możliwość łączenia projektów i działek w komplety, zobaczy ich wady i zalety.

Czym jest Wasz projekt?

ProAdapt.pl to innowacyjny serwis internetowy, który łączy w sobie 2 rynki: rynek projektów gotowych oraz rynek działek budowlanych. Każdy użytkownik serwisu otrzyma możliwość łączenia projektów i działek w komplety, zobaczy ich wady i zalety oraz uzyska informacje o zmianach, jakie należy wykonać, aby dany dom mógł być wybudowany na wybranej działce. Serwis zostanie wyposażony w innowacyjne narzędzie, które w precyzyjny sposób dopasuje, podda analizie i zweryfikuje posiadane w bazie projekty/działki. Użytkownik otrzyma możliwość wykonywania różnych kombinacji.

Jaki problem rozwiązujecie?

ProAdapt.pl to serwis, dzięki któremu osoby planujące rozpoczęcie budowy domu nie będą miały kłopotu z doborem działki i projektu. Obecnie na rynku nie ma narzędzia, które pozwoliłoby na pogodzenie tych obszarów. ProAdapt.pl pomoże również tym, którzy borykają się ze ścieżką uzyskania pozwolenia na budowę, a także odpowie na liczne problemy osób niepełnosprawnych, które nie mogą znaleźć odpowiedniego projektu. W serwisie otrzymają one dostęp do projektów dostosowanych do ich stopnia niepełnosprawności oraz informacje o zmianach, jakie należy wykonać, by dom był dla nich funkcjonalny.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt skierowany jest do wszystkich internautów, a głównie do: • osób, które planują rozpoczęcie budowy domu, • firm związanych z branżą architektoniczno-budowlaną, • biur i pośredników nieruchomości, • osób prywatnych – architektów indywidualnych posiadających własne projekty oraz użytkowników, którzy pragną sprzedać działkę budowlaną • osób niepełnosprawnych poszukujących właściwego projektu domu

Kto stoi za projektem?

Koordynatorem projektu, a ponadto pomysłodawcą jest Prezes Zarządu – Pani Beata Kubacka, wykwalifikowany ekonomista, a także osoba bardzo dobrze znająca branżę architektoniczno-budowlaną. W skład zespołu wchodzą jeszcze 3 osoby działające na rzecz rozwoju projektu. Spółka współpracuje także z doświadczoną firmą informatyczną.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis jest ciągle w trakcie tworzenia – gotowa jest już strona zapowiadająca serwis: www.proadapt.pl, do której stopniowo „doklejane” będą kolejne funkcjonalności. W bardzo zaawansowanym stadium są już makiety serwisu oraz grafika. Pierwsza wersja będzie dostępna już w lipcu bieżącego roku.

Jakie są plany rozwoju?

Po uruchomieniu dwóch pierwszych modułów dotyczących projektów i działek budowlanych, wdrażane będą kolejne elementy – ścieżka uzyskania pozwolenia na budowę, baza fachowców i poradnik architektoniczno-budowlany. Naszym celem jest zdobycie jak największej bazy projektów gotowych oraz działek budowlanych. Mamy zamiar stać się jednym z największych serwisów z branży architektonicznej, który przekona użytkowników nie tylko innowacyjnym pomysłem, lecz także jakością oferowanych usług.

Startupy

Dodaj startup