Quantor.pl

biznes i finanse
http://quantor.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Quantor to pierwsza w Polsce internetowa porównywarka kantorów. Serwis umożliwia porównanie aktualnych kursów walut z kilkuset punktów wymiany znajdujących się na terenie całego kraju.

Czym jest Wasz projekt?

Quantor to pierwsza w Polsce internetowa porównywarka kantorów. Serwis umożliwia porównanie aktualnych kursów walut z kilkuset punktów wymiany znajdujących się na terenie całego kraju. Obecnie w serwisie publikowane są ceny kupna i sprzedaży 13 walut z prawie pół tysiąca kantorów. Porównywarka w prostym zestawieniu wskaże najbardziej korzystny kurs wymiany w wybranym mieście. Ponadto każdy użytkownik serwisu może sprawdzić bieżące ceny bezpośrednio na mapie swojej okolicy. Praktyczne narzędzie, którego celem jest pomagać w oszczędzaniu na wymianie walut.

Jaki problem rozwiązujecie?

W każdym większym mieście w Polsce znajduje się kilkanaście lub kilkadziesiąt kantorów oferujących często bardzo różne kursy wymiany walut. Serwis internetowy Quantor, pozwala w prosty sposób porównać ceny pomiędzy kantorami. Dzięki porównywarce znalezienie optymalnego kursu kupna i sprzedaży waluty w wybranym mieście jest bardzo proste. Dodatkowo serwis pozwala zlokalizować poszczególne punkty wymiany na praktycznej mapie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Serwis skierowany jest do wszystkich osób korzystających z usług kantorów. Przyda się zarówno osobom wyjeżdżającym na wczasy za granicę jaki i spłacającym kredyt w obcej walucie. Porównywarka pozwoli każdemu znaleźć optymalny kurs wymiany w wybranym mieście.

Kto stoi za projektem?

Serwis Quantor powstał z inicjatywy trójki studentów pasjonujących się podróżami. Liczne wizyty za granicą wiązały się z częstą wymianą pieniędzy co zrodziło potrzebę porównywania kursów pomiędzy kantorami. Obecnie w projekt zaangażowanych jest już kilkanaście osób, a w jego rozwoju pomaga zaprzyjaźniona firma, która dostarcza niezbędnego wsparcia technicznego.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Obecnie końca dobiegł pierwszy etap projektu, w którym wytworzony i uruchomiony został serwis umożliwiający porównywanie kursów walut pomiędzy kantorami. Zakończono również pierwsze prace związane z pozycjonowaniem serwisu. W kolejnych etapach projektu funkcjonalność serwisu zostanie znacznie rozbudowana. Porównywarka uruchomiona została na początku kwietnia i po zaledwie dwóch miesiącach korzysta z niej blisko tysiąc osób każdego dnia.

Jakie są plany rozwoju?

Serwis, choć bardzo przydatny już w chwili obecnej, docelowo zostanie znacznie rozbudowany. Nie chcemy od razu zdradzać ostatecznej wizji serwisu, wszystko w swoim czasie. Poszczególne funkcje będą wprowadzane stopniowo. Na pewno jedną z funkcji, która zostanie udostępniona w najbliższej przyszłości, będą wizytówki poszczególnych kantorów. Ponadto cały czas trwają rozmowy z kolejnymi kantorami, które zapraszane są do publikowania danych w zestawieniu.

Startupy

Dodaj startup