ReachaBlogger

marketing i reklama
www.REACHaBLOGGER.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Platforma, marketplace umożliwiająca Blogerom i Vlogerom sprzedawanie na swoich blogach publikacji reklamowych, testów produktowych oraz Reklamodawcom (agencjom, domom mediowym, e-commerce i markom) kupowanie takich usług. Transakcje odbywają się przez platformę, automatycznie, jak w sklepie internetowym. Na platformie jest zarejestrowanych ponad 3 400 blogów oraz ponad 1 800 Klientów! Z platformy skorzystały takie marki jak: Zalando, Reiffeisen, Idea Bank, Rankomat.pl, Medicover, Bluerank, K-2, Money.pl i wiele innych.

Jaki problem rozwiązujecie?

Agencja, dom mediowy, sklep intenetowy lub marka nie musi już szukać blogera … nie wiadomo gdzie. Nie musi go też pytać o cenę usługi. Może wejść na Reach a Blogger i używając wygodnego filtratora wybrać sobie Blogerów z kategorii np. kulinarnej (ponad 450 blogów) i np. o zasięgu powyżej 10 000 unikalnych użytkowników miesięcznie i np. o cenie za publikację poniżej 500 zł. W efekcie pojawi się lista kilkudziesięciu blogów. Spośród niej można wybrać optymalnie kilka-kilkanaście lub więcej porównując zasięg, jakość merytoryczną bloga oraz cenę. Cały proces zajmuje do 15 minut i media plan blog marketingowy gotowy. Egzekucja tego planu odbywa się poprzez kliknięcie przycisku kup na wybranych blogach. Więc realizacja jest równie prosta jak selekcjonowanie Blogerów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Agencje PR, agencje digital i zintegrowane, agencje SEO, domy mediowe, platformy e-commerce, marki.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Od każdej sprzedanej publikacji pobieramy na razie 10% od Blogera lub Vlogera. Istnieją dodatkowe, symboliczne opłaty za mailing do Blogerów lub pozycjonowanie swojej oferty. Użytkowanie platformy jest darmowe (nie ma żadnej opłaty za SaaS).

Kto stoi za projektem?

Project manager, junior project manager, technology manager, programista, founding partner. Nie wszyscy pracują przy projekcie na full time.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Nasza platforma działa od lipca 2014. Co roku podwaja przychód. Platforma jest w pełni działającym rozwiązaniem, na które składa się interface umożliwiający: selekcjonowanie blogów i vlogów do współpracy, umieszczanie ofert współpracy przez Klientów i Blogerów, rozliczenia i płatności online, komunikację i egzekucję po zakupie publikacji oraz fakturowanie usług dla Klientów i rozliczanie wypłat dla Blogerów, moderację sporów.

Jakie są plany rozwoju?

W przyszłości monetyzacja projektu się zwiększy. Planujemy także wprowadzenie dodatkowych produktów reklamowych. Niebawem planujemy update funkcjonalny i graficzny.

Startupy

Dodaj startup