Czym jest Wasz projekt?
Remedio to innowacyjna platforma stworzona specjalnie dla lekarzy. Ma na celu umożliwić wymianę informacji oraz konsultacje w bezpieczny i efektywny sposób. Dostęp do niej mają wyłącznie lekarze o potwierdzonej tożsamości, dlatego nie ma ryzyka, że dane dostaną się w niepowołane ręce. Obecnie platforma skierowana jest wyłącznie do ortodontów i cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Zaledwie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy działalności zarejestrowało się 100 lekarzy. A to dopiero początek.
Jaki problem rozwiązujecie?
Wiedza medyczna jest droga i trudno dostępna. Lekarze chcą i muszą się kształcić ale mają problemy ze znalezieniem właściwych źródeł informacji i ekspertów. Skupiamy się na pomocy młodym lekarzom w konsultowaniu przypadków w sposób bezpieczny i zanonimizowany dla pacjenta. Często zdarza się tak, że lekarz nie ma możliwości, aby w krytycznej sytuacji zasięgnąć porady eksperta. Zaczyna wtedy szukać pomocy na forach, grupach fb, gdzie nie ma kontroli nad ochroną danych pacjenta i jakości informacji. Remedio pozwala na konsultacje przypadków w zaufanym gronie sprawdzonych lekarzy, a zaawansowane algorytmy szyfrowania rozwiązują problem bezpieczeństwa danych.
Do kogo kierujecie swój projekt?
Ortodonci i lekarze dentyści. Zamierzamy w przyszłości rozszerzyć swoją działalność na inne specjalizacje z różnych dziedzin medycyny. Remedio jest rozwiązaniem dobrym dla każdej specjalizacji. Młodzi lekarze, niezależnie od dziedziny, którą się zajmują, zawsze będą potrzebowali możliwości konsultacji i zdobywania nowej wiedzy.
W jaki sposób projekt ma zarabiać?
Zarabiamy poprzez pośrednictwo w sprzedaży szkoleń i sprzętu medycznego. Pobierana jest prowizja od każdego uczestnika zapisanego na szkolenie lub sprzętu sprzedanego, za pośrednictwem Remedio. Chcemy aby była to dodatkowa wartość dla naszych użytkowników. Oprócz darmowej konsultacji, lekarze zarejestrowani na remedio będą informowani na bieżąco o nadchodzących szkoleniach, które mogą ich zainteresować.
Kto stoi za projektem?
dr inż Tomasz Trzciński – tytuł doktora w zakresie wizji maszynowej uzyskał na École Polytechnique Fédérale de Lausanne, obecnie adiunkt Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej, laureat wielu grantów (m.in. Sonata, przy współpracy z CERN oraz Google Project Tango), w 2016 znalazł się na liście New Europe 100 Innovators. prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej – czołowy ekspert w dziedzinie ortodoncji, autor ponad 50 publikacji naukowych, profesor Uniwersytetu w Bernie oraz Ołomuńcu.
Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?
Aktualnie pokrywamy ponad 10% lekarzy ortodontów w kraju i sprawdzamy różne modele biznesowe. Widzimy duże zainteresowanie na rynku szkoleń medycznych, sprzętu medycznego i firm farmaceutycznych.
Jakie są plany rozwoju?
Zamierzamy wprowadzić elementy sztucznej inteligencji, które pozwolą nam na automatyczną konsultację. Na dzień dzisiejszy lekarze na Remedio konsultują się między sobą. Pracujemy nad tym, aby dzięki algorytmom rozpoznawania treści i obrazu możliwe było uzyskanie listy podobnych przypadków medycznych i rekomendowanych ekspertów do konkretnego problemu.