Remo

informatyka i programowanie, aplikacje
remo.io
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, freemium, usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Jeżeli kiedykolwiek odczułeś potrzebę użycia swojego telefonu lub tabletu za pomocą komputera, to Remo jest właśnie dla Ciebie. Ta kompleksowa platforma została zaprojektowana tak, aby w łatwy i szybki sposób umożliwić budowanie własnych chmur urządzeń, współdzielić je z innymi, testować aplikacje i inne rozwiązania mobilne szybciej i bardziej efektywnie oraz przeprowadzać prezentacje prosto z telefonu lub tabletu. Remo to doskonałe narzędzie dla rozproszonych zespołów projektowych i współpracujących ze sobą zdalnie.

Jaki problem rozwiązujecie?

“Pokaż to, co trudno opisać słowami” - to hasło nam przyświecające na początkowym etapie projektu. Programiści (nie tylko mobilni) często poświęcają wiele czasu, aby w sposób werbalny przekazać postęp swoich prac, gdy tymczasem szybszy efekt można uzyskać robiąc prezentację i podpierając się żywym przykładem od razu pokazać o czym mowa. Co najważniejsze, Remo umożliwia bezpośrednie współdzielenie ekranów urządzeń za pomocą internetu, z ludźmi z całego świata. Kolejnym ważnym aspektem Remo jest możliwość budowania własnych chmur urządzeń, co pozwala na uporządkowanie ich w jednym miejscu, a co najważniejsze – dzielenie ich z innymi członkami danego zespołu. 

Do kogo kierujecie swój projekt?

Z Remo korzystać może każdy. Jest to narzędzie nie tylko dla programistów, designerów aplikacji mobilnych, czy project managerów kontrolujących postęp prac. Wystarczy współdzielić ekran telefonu/tabletu z kolegami, czy rodzicami, którzy borykają się z problemem na własnym urządzeniu mobilnym, aby w szybki sposób udzielić potrzebnych instrukcji, wyjaśnić dylematy na żywym przykładzie i rozwiązać dany problem.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Podstawowa wersja Remo jest darmowa i dostępna dla każdego posiadacza urządzenia mobilnego z systemem Android. Z bardziej zaawansowanych funkcjonalności użytkownik będzie miał możliwość skorzystać po opłaceniu abonamentu miesięcznego. Poszczególne plany subskrypcji zostały tak opracowane, aby sprostać wymaganiom każdej z grup odbiorców Remo.

Kto stoi za projektem?

Twórcami Remo jest grupa przyjaciół, która postanowiła połączyć swoje siły i stworzyć innowacyjne narzędzie, które usprawni głównie prace programistów mobilnych. Potrzeba ta zrodziła się z codziennych problemów, na które napotykał nasz CEO. Swoją ideą zaraził pozostałych, którzy bardzo szybko postanowili wnieść do projektu swoją wiedzę i dotychczasowe doświadczenia, skutkiem czego było wygranie stanowiska na Targach Mobilnych w Warszawie zaledwie po 3 miesiącach pracy nad projektem. Sukces o tyle duży, że Remo było wtedy w fazie prototypowej. Obecnie zespół działa w dwóch krajach - Polsce (Zielona Góra) oraz Wielkiej Brytanii (Londyn), dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie różnych środowisk informatycznych oraz próba sprostania problemom, jakie napotykają zespoły pracujące ze sobą zdalnie.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Remo znajduje się w fazie beta i obecnie dostępne jest na urządzenia z systemem Android. Aplikacja, którą pobrać można z Google Play dostarcza podstawowych i najważniejszych funkcjonalności. Bardziej zaawansowane narzędzia, których listę można znaleźć na naszej stronie wprowadzane będą sukcesywnie w równych odstępach czasu i zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez użytkowników Remo.

Jakie są plany rozwoju?

W początkowej fazie rozwoju główny nacisk kładziony zostanie na sukcesywne dodawanie nowych funkcjonalności systemu, które w znaczny sposób przyspieszą pracę programistów oraz testerów oprogramowania mobilnego (lista zaplanowanych narzędzi do wdrożenia w najbliższej przyszłości dostępna jest na stronie internetowej). Nie jest to oczywiście lista zamknięta, jednak prace nad nowymi funkcjonalnościami prowadzone będą po zebraniu opinii oraz zapotrzebowania na takowe od użytkowników Remo. Kolejnym ważnym etapem w rozwoju projektu będzie wprowadzenie Remo na platformę iOS oraz Windows (w zależności od zapotrzebowania rynku).

Startupy

Dodaj startup