Rentol

motoryzacja, informatyka i programowanie, marketing i reklama, biznes i finanse
www.rentol.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, pośrednictwo, usługi premium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Rentol.pl Platforma wynajmu to nowoczesne narzędzie umożliwiające integrację Najemców i Wynajmujących. Oferuje możliwość publikacji i promocji ogłoszeń wynajmu, oraz kompletnego mobilnego zarządzania całym procesem wynajmu ze strony najemcy lub wynajmującego. Wielobranżowy charakter serwisu daje możliwość wyszukania różnorodnych i najlepszych w konkretnym regionie ofert wynajmu.

Jaki problem rozwiązujecie?

Jeżeli ktoś prowadzi wypożyczalnię, albo ma maszyny lub urządzenia, których nie wykorzystuje to w serwisie rentol.pl znajdzie wszystkie narzędzia, aby: • dodać ładne czytelne ogłoszenia przypisane do konkretnych kategorii, wraz z wieloma charakterystycznymi parametrami • wypromować ogłoszenia i swoją firmę • pozyskać klientów • obsłużyć proces kontaktu z klientem • obsłużyć proces wynajmu. Użytkownik dostaje po prostu narzędzie do mobilnej obsługi swojej wypożyczalni, dzięki któremu zwiększy swoje przychody. Obsługa serwisu jest bardzo prosta i została opisana w stopce (Pomoc i obsługa)

Do kogo kierujecie swój projekt?

Usługi Serwisu są skierowane do podmiotów gospodarczych i osób prywatnych, które • zajmują się zawodowo wynajmem poprzez prowadzenie wypożyczalni np. środków transportu, maszyn i urządzeń, sprzętu rolniczego lub wszelkich innych przedmiotów lub usług • firm i osób prywatnych, które posiadają niewykorzystywane przedmioty i poprzez ich wynajem mogą uzyskać dodatkowe dochody • firm i osób prywatnych, które mają potrzebę najmu konkretnych przedmiotów lub usług i poprzez funkcje serwisu mogą wyszukać, porównać i zarezerwować najlepszą dostępną ofertę.

Kto stoi za projektem?

Całym projektem zarządza pomysłodawca Pan Paweł Surmiak. Kreacja informatyczna została zrealizowana przez zespół profesjonalnych programistów.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis został w praktyce uruchomiony jesienią 2014 roku. Aktualnie jest jeszcze oznakowany jako beta, chociaż dostępne i działające są wszystkie funkcjonalności. Od miesiąca logują się pierwsi użytkownicy, oraz dodawane są pierwsze ogłoszenia do udostępnionych kategorii wynajmu. Zauważamy, że wraz ze zwiększająca się świadomością istnienia naszego serwisu wzrasta również zainteresowanie klientów, którzy dodają swoje ogłoszenia w różnych branżach. Nam zależy, aby nasi klienci nie tylko dodawali ogłoszenia, ale też korzystali z innych funkcjonalności, w tym zarządzali swoim wynajmem.

Jakie są plany rozwoju?

Najbliższe plany rozwoju samego serwisu obejmują dodanie kilku popularnych kategorii, oraz edukację użytkowników w zakresie wykorzystania rentol.pl do rzeczywistego zwiększania przychodu i dochodu swoich wypożyczalni. Przewidujemy także działania synergiczne z innymi serwisami o zbieżnej tematyce. Zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Startupy

Dodaj startup