RunGuru

sport, zdrowie i uroda, lifestyle, aplikacje
runguru.pl
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
freemium
Udostępnij:

Rozwijający się dynamicznie rynek biegowy daje szansę nowym przedsięwzięciom mającym na celu wsparcie biegaczy. Zarówno sprzętowe, jak i merytoryczne. RunGuru jest odpowiedzią na jedną z podstawowych wątpliwości wszystkich uprawiających lub przymierzających się do uprawiania tego sportu...

Czym jest Wasz projekt?

Rozwijający się dynamicznie rynek biegowy daje szansę nowym przedsięwzięciom mającym na celu wsparcie biegaczy. Zarówno sprzętowe, jak i merytoryczne. RunGuru jest odpowiedzią na jedną z podstawowych wątpliwości wszystkich uprawiających lub przymierzających się do uprawiania tego sportu - jak to robić skutecznie i bezpiecznie. Do tego potrzebny jest dobry plan treningowy, opracowany przez fachowca, przejrzysty, dopasowany do konkretnego człowieka. Nie ma na rynku narzędzia spełniającego wszystkie te kryteria, a papierowe alternatywy są delikatnie mówiąc niepraktyczne w użyciu. Stąd RunGuru.

Jaki problem rozwiązujecie?

Biegacze mają często kłopot z jedną z dwóch podstawowych dla nich rzeczy - planem treningowym. Dostępne w internecie są przedstawiane w postaci tabel z trudnymi do zrozumienia opisami. Nie sposób ich dopasować do indywidualnego celu, zwłaszcza że bywają różne. RunGuru opracowuje indywidualny plan treningowy - dopasowany do terminu imprezy, w której chce wystartować biegacz, pomagający chudnąć lub jedynie poprawiający kondycję. Wszystko zależy od podopiecznego. Realizacja planu też ma znaczenie, dlatego RunGuru bierze pod uwagę postępy i modyfikuje treningi, gdy jest to konieczne.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Potencjalnymi klientami RunGuru są wszyscy biegacze. Po pierwsze zaawansowani, którzy dostają narzędzie dokładniej planujące trening niż nasza konkurencja i co najważniejsze dopasowujący plan do bieżącej sytuacji. Po drugie początkujący, którzy dzięki RunGuru dowiedzą się jak zacząć trenować, jak stawiać pierwsze kroki bezpiecznie, bez kontuzji i jak robić szybkie postępy. RunGuru jest też dobrym motywatorem - każdy z treningów kończy się oceną trenera, który pomaga chętniej wychodzić na biegowe trasy.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą projektu jest Marcin Chłopaś - doświadczony maratończyk i wieloletni dziennikarz związany z TVP, Radiową Jedynką a wcześniej między innymi TOK FM. Za merytoryczną część planów treningowych odpowiada Wojciech Staszewski - licencjonowany trener lekkoatletyki i dziennikarz Newsweeka, a wcześniej Gazety Wyborczej, gdzie był czołowym reporterem i współtwórcą akcji Polska Biega. Za psychologiczną część narzędzia odpowiada Tomasz Staśkiewicz - trener biegaczy, trener biznesu, z wykształcenia psycholog.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

RunGuru jest dostępny jako aplikacja w AppStore oraz serwis www.runguru.pl

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy tworzyć nowych wersji językowych, zbudować aplikację mobilną dla Androida oraz stale promować narzędzie.

Startupy

Dodaj startup