Sensigraph

transport i komunikacja, informatyka i programowanie, gastronomia, aplikacje, produktywność
http://sensigraph.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Sensigraph jest rozwiązaniem pozwalającym na automatyzacje pomiarów, gromadzenie i analizę danych. W jego skład wchodzą czujniki pozwalające na mierzenie wielkości fizycznych (np. temperatury, wilgotności, napięcia, drgań, ruchu). Autonomiczne czujniki bezprzewodowo przekazują informacje na serwer.

Czym jest Wasz projekt?

Sensigraph jest rozwiązaniem pozwalającym na automatyzacje pomiarów, gromadzenie i analizę danych. W jego skład wchodzą czujniki pozwalające na mierzenie wielkości fizycznych (np. temperatury, wilgotności, napięcia, drgań, ruchu). Autonomiczne czujniki bezprzewodowo przekazują informacje na serwer. Dane są gromadzone i dostępne bezpośrednio z poziomu portalu www i aplikacji mobilnej. Portal internetowy udostępnia raporty analizy danych. Rozwiązanie jest odpowiedzią na obecne w wielu dziedzinach przetwarzanie danych, od ich gromadzenia przez przechowywanie do analizy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Naszym celem jest dostarczenie klientowi kompleksowego narzędzia służącego pomiarom, zebraniu informacji z czujników oraz przeprowadzeniu złożonych analiz danych. Chcemy to osiągnąć oferując przystępny cenowo system autonomicznych czujników. Sensigraph to system informatyczny pozwalający na bezpieczne gromadzenie i indywidualną analizę danych klienta. Klient posiada pełną kontrolę nad swoimi danymi, a my podpowiadamy jak może je wykorzystać dzięki raportom analizy statystycznej, predykcji trendów oraz modelowaniu symulacyjnemu. Użytkownik może definiować automatyczne powiadomienia i alarmy.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Początkową ideą, której zawdzięczamy powstanie startup’u był pomiar temperatury i wilgotności wymagany przepisami sanitarnymi w branży gastronomicznej. Pomiar ten powinien odbywać się kilka razy dziennie w odpowiednich odstępach czasu, automatyzacja tego procesu wydawała się czymś naturalnym. Już podczas prac na projektem okazało się, że podobne zastosowanie dla sieci czujników różnego rodzaju znajdziemy w branży medycznej, automatyce przemysłowej, a nawet budownictwie. W tej chwili nasze rozwiązanie kierujemy tam gdzie istnieje potrzeba zebrania pomiarów i analizy danych.

Kto stoi za projektem?

Twórcami projektu są trzy osoby, których drogi skrzyżowały się na pograniczu elektroniki i teleinformatyki. Jako autorzy posiadamy kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu systemów teleinformatycznych czasu rzeczywistego oraz elektroniki specjalistycznej. Wciąż pełni pomysłów na lepsze jutro stawiamy sobie nowe cele, jednym z nich jest stworzenie Sensigraph.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

W chwili obecnej posiadamy działający prototyp systemu, który jest testowany. Jesteśmy bliscy wypuszczenia pierwszej partii czujników. Portal www podlega ciągłej rozbudowie. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi klientami celem wdrożenia u nich naszego systemu.

Jakie są plany rozwoju?

W niedługim czasie planujemy pierwsze komercyjne wdrożenie systemu. Jednym z naszych celów jest stworzenie otwartego API, które pozwoli na współpracę z czujnikami innych producentów jak również analizę w dowolny sposób zgromadzonych danych. Planujemy także stworzenie sklepu internetowego i sieci sprzedaży systemu.

Startupy

Dodaj startup