Shoople.pl

marketing i reklama, e-commerce
http://shoople.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Shoople.pl ułatwia i pośredniczy w integracji sklepu internetowego z Google Zakupy, na podstawie pliku XML z porównywarki pobieramy produkty i konwertujemy je do formatu wymaganego przez Google i umieszczamy w Google, dzięki temy produkty będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania.

Czym jest Wasz projekt?

Shoople.pl ułatwia i pośredniczy w integracji sklepu internetowego z Google Zakupy, na podstawie pliku XML z porównywarki pobieramy produkty i konwertujemy je do formatu wymaganego przez Google i umieszczamy w Google, dzięki temy produkty będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Dzięki Shoople oszczędzamy sporo czasu, jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować i aktualizować ceny produktów. Poza obsługą Google oferujemy strony sprzedażowe i mini-sklepy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Oszczędzamy czas właścicieli sklepów internetowych, jeśli sklep korzystał kiedyś z dowolnej porównywarki, może w prosty sposób zintegrować się Google Zakupy. Wystarczy podać link do pliku XML, następnie tworzymy kampanie w Google Adwords i to wystarczy, aby móc reklamować się bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasza oferta jest skierowana do wszystkich sklepów internetowych, które z racji tego, że są na różnych platformach sklepowych nie mają możliwości integracji z Google Zakupy. Nawet jeśli dostawca dał taką możliwość, to opiera się ona o plik XML, który musi być pobrany przez Google i ponownie wczytany. W Shoople tego problemu nie ma, gdyż aktualizacja oferty odbywa się po API z Google, każda zmiana ceny jest szybciej widoczna, niż przy użyciu pliku XML.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą i twórcą serwisu jest Rafath Khan, który od 2003 był związany z Bazarek.pl i SklepamiFirmowymi (również był pomysłodawcą i twórcą tych serwisów). W 2013 roku po sprzedaży udziałów Grupie Nokaut S.A w zajął się tworzeniem serwisów internetowych m.in 10zeta.pl, Sprawdz.to. Po wejściu Google Zakupy na rynek Polski Shoople.pl ułatwia i wspiera polskie sklepy w integracji z Google.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Shoople.pl obsługuje już w Google Zakupy ponad 50 sklepów internetowych, aktualnie serwis jest w trakcie zdobywania kolejnych sklepów internetowych.

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy podłączyć do Google Zakupy co najmniej 1000 sklepów i je na bieżąco obsługiwać. Nasze ceny zaczynają się już od 47 zł.

Startupy

Dodaj startup