Showev.com

kultura i sztuka, rozrywka, lifestyle, marketing i reklama
www.showev.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo, freemium, usługi premium, reklama
Udostępnij:

Showev to interaktywna mapa wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych, pozwalająca użytkownikowi na szybką geolokalizację eventów odbywających się w jego okolicy.

Czym jest Wasz projekt?

Showev to interaktywna mapa wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych, pozwalająca użytkownikowi na szybką geolokalizację eventów odbywających się w jego okolicy. Po wejściu, serwis automatycznie wykrywa lokalizację użytkownika i wyświetla informacje na temat najbliższych wydarzeń. Serwis powstał w oparciu o Google Maps API, dzięki czemu nawigacja po nim jest bardzo intuicyjna i nie sprawia problemów. Interfejs serwisu został wyposażony w wyszukiwarkę wydarzeń, formularz umożliwiający dodanie nowego wydarzenia oraz newsletter.

Jaki problem rozwiązujecie?

Przedstawiamy nową koncepcję serwisu informacyjnego, w którym podstawowym medium jest obraz, a nie słowo.Takie podejście pozwala znacznie skrócić czas wyszukiwania informacji. Dzięki zastosowaniu automatycznego wykrywania lokalizacji, ograniczyliśmy do minimum ilość ruchów, jakie musi wykonać użytkownik, aby odnaleźć informacje na temat wydarzeń odbywających się w jego okolicy. Prosty interfejs, szybkość obsługi oraz możliwość bezpłatnego dodawania wydarzeń to udogodnienia, których nie sposób szukać w większości konkurencyjnych serwisów opartych na standardowym modelu przekazywania informacji.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Możemy wyróżnić dwie zasadnicze grupy docelowe projektu: grupa pierwsza - osoby w wieku 18–30 lat, studenci, osoby często korzystające z internetu (powyżej 8h tygodniowo), mieszkańcy dużych i średnich miast. Grupa druga - instytucje kultury, właściciele i managerowie lokali rozrywkowych, klubów, obiektów rekreacyjnych, managerowie grup artystycznych (np. managerowie zespołów). Grupa pierwsza skupiona jest wokół wyszukiwania informacji na temat odbywających się wydarzeń. Grupa druga wykorzystuje Showev jako narzędzie promocyjne.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi pion Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Poznaniu o nazwie "Alvaro Atelier". Osobą odpowiedzialną za projekt jest Jesica Alvaro – absolwentka kulturoznawstwa, laureatka II miejsca w konkursie "STARTup Your Life!". Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową, webdesignem i doradztwem z zakresu e-marketingu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest obecnie dostępny w sieci w wersji beta.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy wyposażyć serwis w dodatkowe funkcje przyspieszające proces wyszukiwania wydarzeń (np. poprzez filtrowanie wyników za pomocą wybranych przez użytkownika kategorii). Nacisk zostanie również położony na stworzenie modułu promującego najciekawsze wydarzenia w Showev. Klientom biznesowym oraz instytucjom kultury udostępnimy płatne konta, wyposażone w narzędzia ułatwiające zarządzanie dodawanymi wydarzeniami oraz raportujące ich oglądalność.

Startupy

Dodaj startup