SpontanWypad

sport, rozrywka, turystyka, społeczność, social media, aplikacje
www.spontanwypad.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
freemium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Spontanwypad to portal społecznościowy działający od początku roku, który ma za zadania zrzeszać osoby aktywne, szukające osób chętnych na wspólne spontaniczne wypady (rower, szybkie piwo, narty, kino itp.) . Zasada jest prosta, ktoś jest na mieście i nie ma z kim wypić kawy lub na weekend planuje wyjazd w góry, więc taka osoba tworzy „wypad” i mogą do dołączać do niego inne osoby, bo po co robić coś samemu skoro można z kimś? Naszym celem jest wspieranie aktywnego trybu życia.

Jaki problem rozwiązujecie?

Często jest tak, że ktoś chce w towarzystwie iść pobiegać, pojeździć na rowerze lub pograć w piłkę, ale nie ma z kim lub nie może zebrać ekipy. Dzięki Spontanwypad.pl można zobaczyć, czy ktoś nie organizuje jakiegoś meczu czy ktoś nie chce wyskoczyć na herbatę lub iść w góry, a jak nie to wydarzenie wrzucają sami i zbierają ludzi.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Głownie do ludzi młodych, chcących aktywnie spędzać czas lub poznawać nowych znajomych, ale z portalu może korzystać każdy kto nie lubi nudy.

Kto stoi za projektem?

Jasin, jeden z pomysłodawców zajmuje się koordynowaniem i nadzorowaniem projektu oraz kierowaniem spółką ze względu na doświadczenie biznesowe. Stanisław, również pomysłodawca zajmuje się wdrażaniem nowych pomysłów oraz pozyskiwaniem nowych użytkowników. Michał, programista z wieloletnim doświadczeniem zajmuje się portalem od strony technicznej.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Portal wystartował początkiem stycznia 2016 i od początku wzbudził zainteresowanie. Obecnie portal odwiedza około 200 osób dziennie, ale liczba systematycznie wzrasta. Aktualnie trwają prace nad wprowadzeniem nowych funkcji, których nie możemy zdradzić na tym etapie. Po analizie rynkowej w oparciu o przyszłościowe funkcje projekt wstępnie został wyceniony na około 2 mln zł.

Jakie są plany rozwoju?

Aktualnie trwają prace nad stworzeniem aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS, dzięki której będzie można szybko i sprawnie tworzyć wypady w każdym miejscu. Pracujemy również nad kilkoma innowacyjnymi funkcjami, których na razie nie chcemy zdradzać.

Startupy

Dodaj startup