Stawkomat

inna, społeczność
www.stawkomat.pl
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Stawkomat.pl to innowacyjny serwis zajmujący się prezentacją oraz gromadzeniem wartości cenowych. W naszym serwisie wycenić można wszystko co niesie ze sobą wartość informacyjną. W przypadku nie odnalezienia wyceny, zapytanie trafia na listę oczekującą. Dzięki temu inni użytkownicy, jeśli znają cenę konkretnego zapytania, mogą się tą informacją podzielić dodając wpis z wyceną. Wyniki prezentowane są w postaci innowacyjnych przedziałów cenowych na pasku procentowym, który prezentuje rozpiętość wycen. Poznanie konkretnego przedziału cenowego dla poszukiwanego zapytania, pozwola na zweryfikowanie korzystności cenowej danej oferty.

Jaki problem rozwiązujecie?

Stawkomat pozwala znaleźć informacje o cenach bez konieczności przeszukiwania innych stron. Głównym założeniem portalu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: ile to kosztuje? Dążymy do tego, aby w jednym miejscu znalazła się możliwie największa liczba informacji o cenach. Internauci dotychczas pytali siebie nawzajem o wyceny na różnorakich portalach internetowych, forach. Teraz będą to mogli zrobić na specjalnie dedykowanym do tego serwisie. Ich odpowiedzi mogą zostać zaprezentowane w postaci konkretnej kwoty lub, co ma miejsce zdecydowanie częściej, w postaci przedziału cenowego. Dzięki temu w jednym miejscu mamy informacje o cenach: produktów, usług (także tych lokalnych), badań, kursów, egzaminów itp. Jako, że każdy może dodać oraz edytować wycenę, nasza cenowa baza danych jest na bieżąco aktualizowana. Nie kasujemy wycen, dzięki temu stawkomat pełni również funkcję archiwum, bowiem możliwe staje się porównanie cen np. biletów na wydarzenia z przeszłości z cenami tegorocznymi.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Stawkomat.pl jest skierowany dla każdego, kto poszukuje informacji o cenie produktu, usługi, kursu, badania, egzaminu czy też wszystkiego co niesie ze sobą wartość informacyjną. Nasz projekt skierowany jest również dla osób chcących współtworzyć cenową mapę Polski. Każdy z nas posiada mniejszą lub większą wiedzę o konkretnych cenach, dlatego też każdy z nas może współtworzyć stawkomat.pl.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Dostęp do serwisu zawsze będzie bezpłatny. Model biznesowy zakłada nawiązanie współpracy z podmiotami gospodarczymi, które mogłyby prezentować atrakcyjność cenową swojej działalności pod konkretnymi wycenami. Tzw. interaktywne linki z treścią dobraną przez reklamodawcę, chcemy umieszczać bezpośrednio pod tematycznie dobranymi wycenami. Dzięki temu promowana oferta trafia w sprofilowaną grupę odbiorców, która poszukuje konkretnej wyceny. Pozwala to na skuteczne dotarcie do użytkowników zainteresowanych danymi produktami/usługami itp. Nie zamykamy się również na reklamę w wydaniu tradycyjnym.

Kto stoi za projektem?

Osoba prywatna, która realizuje projekt przy współpracy z firmą zewnętrzną. Współpraca przy wcześniejszych projektach pozwoliła nam na wypracowanie korzystnego modelu kooperacji dla obu stron.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Stawkomat.pl jest już w pełni dostępny oraz funkcjonalny. Obecnie wprowadzamy jeszcze drobne poprawki, m.in. bierzemy pod uwagę sugestie naszych użytkowników. Równolegle prowadzimy kampanię reklamową w social mediach.

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy stale zwiększać ilość aktywnych użytkowników oraz przede wszystkim stale zwiększać ilość wycen dodawanych w naszym serwisie. Wszystko po to, aby współczynnik nie odnalezionych w naszej bazie wycen, był możliwie najniższy. W dalszej perspektywie chcielibyśmy stworzyć aplikację mobilną zintegrowaną z bazą danych znajdującą się na stronie źródłowej.

Startupy

Dodaj startup