Student Jedzie

transport i komunikacja, społeczność
www.studentjedzie.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Nasz projekt to strona internetowa, która umożliwia studentom podróżowanie między ich miastami studenckimi, a rodzinnymi. Studenci z całej Polski mają możliwość udostępniania swoich przejazdów i szukania współtowarzyszy do podróży.

Czym jest Wasz projekt?

Nasz projekt to strona internetowa, która umożliwia studentom podróżowanie między ich miastami studenckimi, a rodzinnymi. Studenci z całej Polski mają możliwość udostępniania swoich przejazdów i szukania współtowarzyszy do podróży. Od innych portalów tego typu wyróżnia ją jasno określona grupa odbiorców, prostota interfejsu oraz bezpośrednie połączenie z Facebookiem.

Jaki problem rozwiązujecie?

Student posiadający swój własny samochód nie musi płacić za cały przejazd. Opłata za benzynę dzielona jest między wszystkich uczestników przejazdu. Studenci nie muszą podróżować zatłoczonymi pociągami. Mogą wygodnie, szybko i tanio dojechać do miejsca docelowego. Łączymy wszystkie grupy transportowe dla studentów tak aby studenci mogli oprócz tego szybko przemieszczać się po całej Polsce.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Swój projekt kierujemy bezpośrednio do studentów z całej Polski. Oni są głównymi odbiorcami naszego projektu.

Kto stoi za projektem?

Ekipa jest dość “kameralna”, za projekt odpowiedzialni są dwaj studenci, którzy uzupełniają się w umiejętnościach i tworzą zgrany, prężnie działający team. Pomaga im profesjonalny grafik, ze względu na zainteresowanie inicjatywą. Do projektu dołączają się również wolontarnie znajomi oraz internetowi aktywiści, którzy wykonują drobne prace bądź testują stronę, wyszukując błędy i sugerując zmiany.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Strona została oficjalnie otwarta dla użytkowników w wersji beta, a w pierwszych godzinach jej działania mieliśmy problem z przepustowością serwera ze względu na wielkość ruchu. Dzięki sugestiom znajomych i użytkowników serwisu, staramy się dostosowywać stronę do ich potrzeb tak, aby była dla nich jak najbardziej przyjazna. Udało nam się ściśle połączyć serwis z Facebookiem, który jest obecnie najczęściej odwiedzaną stroną przez studentów. Użytkownicy są informowani na temat własnych aktywności (w obrębie swojego przejazdu) przez maila i na powiadomienia Facebooka, co znacząco usprawnia pracę.

Jakie są plany rozwoju?

Po wakacjach planujemy stworzenie specjalnej aplikacji dla smartfonów aby serwis mógł iść z biegiem czasu. Aplikacja rozszerzy możliwości serwisu, udostępni geolokalizowanie użytkowników w trakcie ich przejazdów, aby osoby zainteresowane dojazdem danej osoby mogły zobaczyć na jakim etapie podróży są aktualnie. Chcemy również rozszerzyć znacząco grono użytkowników, do czego potrzebne nam są środki na promocję (koszulki, ulotki, kampania reklamowa). Mamy aspirację aby dotrzeć do studentów z całej Polski i umożliwić im wygodny oraz szybki transport między ich domami, a mieszkaniami studenckimi.

Startupy

Dodaj startup