SzukamKompana

lifestyle, społeczność, social media, aplikacje
szukamkompana.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

SzukamKompana.pl to wrocławski serwis społecznościowy łączący nieznane sobie osoby w celu realizacji wspólnych planów. Zasada działania opiera się na trzech krokach: 1. Zaloguj się - Wystarczy jedno kliknięcie, aby zalogować się za pomocą Facebooka. 2. Znajdź / Dodaj ogłoszenie - Odpowiedz na interesujące Cię ogłoszenie lub dodaj swoje ogłoszenie. 3. Spotkajcie się - Skontaktuj się ze swoim kompanem, ustalcie termin spotkania i zrealizujcie wspólny cel. Treść ogłoszenia ustalana jest przez użytkownika, który dodatkowo nadaje mu tytuł, określa kategorię ogłoszenia, wskazuje odpowiednią lokalizację i cechy poszukiwanej osoby: wiek i płeć. Osoba zainteresowana ogłoszeniem dodaje swoją odpowiedź, która rozumiana jest jako propozycja bycia kompanem - odpowiednią osobą, która jest zainteresowana realizacją tematu ogłoszenia. Zarówno autor ogłoszenia, jak i potencjalny kompan, który odpowiedział na ogłoszenie, są identyfikowani poprzez link do profilu na Facebooku. Serwis jest w pełni responsywny, czyli współpracuje ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi.

Jaki problem rozwiązujecie?

Czy zdarzyło Ci się zrezygnować z własnych planów tylko dlatego, że nie znalazłaś/eś odpowiedniej osoby, z którą można było je zrealizować? Brak towarzysza okazał się blokadą, aby wybrać się na koncert, wakacyjny wyjazd, czy kurs tańca? A może zabrakło motywacji, aby indywidualnie odwiedzać siłownię, szlifować język obcy, albo grać na gitarze? Jeśli przedstawione sytuacje nie są Ci obce lub po prostu szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach, to serwis SzukamKompana.pl jest miejscem, w którym znajdziesz swojego kompana i razem zrealizujecie wspólny cel. Zaletą serwisu jest integracja z Facebookiem, który umożliwia logowanie do aplikacji za pomocą tylko jednego kliknięcia, a także pozwala zweryfikować użytkowników serwisu: autorów ogłoszeń i potencjalnych kompanów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Serwis SzukamKompana.pl kierowany jest do każdego, kto poszukuje odpowiedniej osoby, towarzysza, partnera, kompana lub "bratniej duszy", aby zrealizować swój plan, rozwijać swoje zainteresowania lub miło spędzić wolny czas. Do korzystania z aplikacji wymagane jest posiadanie profilu na Facebooku.

Kto stoi za projektem?

Autorem projektu jest Piotr Mazurek - programista z pięcioletnim doświadczeniem, absolwent Politechniki Wrocławskiej.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis SzukamKompana.pl wystartował na początku lutego 2016 roku. Pierwsza wersja projektu została zaimplementowana, przetestowana i wdrożona. Przez pierwsze dwa tygodnie zarejestrowało się blisko 100 użytkowników, którzy utworzyli blisko 40 ogłoszeń. Aktualnie trwa implementacja systemu powiadomień użytkownika i testy na różnorodnych urządzeniach mobilnych, a także reklama w mediach społecznościowych.

Jakie są plany rozwoju?

Rozwój serwisu możliwy jest w kilku płaszczyznach. Przede wszystkim umożliwienie logowania do aplikacji za pomocą pozostałych serwisów społecznościowych, np. Twitter, LinkedIn, być może także poprzez założenie standardowego konta użytkownika. Kolejnym rozszerzeniem będzie możliwość oceny danego użytkownika, jako kompana do realizacji wybranego celu - będzie to swoista rekomendacja danej osoby. Kolejnym pomysłem na rozwój jest implementacja aplikacji mobilnej na najpopularniejsze systemy operacyjne. Ważnym krokiem będzie również znalezienie inwestora/sposobu finansowania.

Startupy

Dodaj startup