Talk.io

serwis randkowy, społeczność
http://talk.io/pl_PL
Finansowanie:
akcelerator
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Talk.io to serwis umożliwiający poznawanie nowych ludzi i nawiązywanie z nimi rozmów za pomocą tekstowego czata internetowego.

Czym jest Wasz projekt?

Talk.io to serwis umożliwiający poznawanie nowych ludzi i nawiązywanie z nimi rozmów za pomocą tekstowego czata internetowego.

Jaki problem rozwiązujecie?

Cechą, która wyróżnia Talk.io jest fakt, że podstawowa funkcja aplikacji w postaci nawiązywania rozmów dostępna jest bez konieczności przechodzenia przez rejestrację. Redukuje to barierę wejścia i zmniejsza koszt motywacyjny związany z rozpoczęciem korzystania z czata. Po wejściu do serwisu żaden z naszych użytkowników nie jest zobowiązany do podawania swoich danych. Dodatkowym kosztem, który staramy się redukować, jest emocjonalny koszt nawiązania kontaktu, który okazałby się nie dość satysfakcjonujący. W tym celu przygotowaliśmy narzędzia dbające o komfort psychiczny rozmówców.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Talk.io to produkt skierowany do wszystkich osób gotowych do nawiązywania nowych znajomości, wykraczających poza najbliższe otoczenie, wyznaczone przez posiadane już kręgi relacji w serwisach społecznościowych.

Kto stoi za projektem?

Serwis talk.io został zrealizowany pod egidą seed fundu Who Else (www.whoelse.com) - firmy wspierającej i inwestującej w innowacyjne projekty, głównie z obszaru Internetu i nowych technologii.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis ruszył w połowie września 2012 roku i od tego momentu rozwija się w bardzo obiecujący sposób. Po 6 tygodniach osiąga liczbę dziennych wizyt na poziomie 2500 oraz rekordowo ponad 400 nawiązanych rozmów (dane na dzień 3.12.2012). Talk.io szczególną popularnością cieszy się w godzinach popołudniowych oraz wieczornych, a także w weekendy.

Jakie są plany rozwoju?

Serwis talk.io skierowany jest na rynek globalny. Charakter realizowanej przez talk.io potrzeby użytkowników jest ponadnarodowy, więc zarówno interfejs, jak i architektura informacji zostały podporządkowane celowi łatwego udostępniania w kolejnych krajach. Pierwsza wersja serwisu została przykrojona do postaci pozwalającej sprawdzić, na ile kluczowe walory talk.io będą atrakcyjne dla odbiorców. Obecnie ważnym kierunkiem rozwoju jest udostępnienie aplikacji mobilnych.

Startupy

Dodaj startup